logo
top

Dziś mija I rocznica śmierci Pana Profesora Zbigniewa Religi
2010-03-08

 Przedstawiciele obradującej w Warszawie Rady Krajowej Sekcji Służby Zdrowia złożyli na Jego grobie kwiaty.Dziękujemy Profesorze za Twoje pracowite, pełne poświęcenia chorym życie.


Za każde uratowane i bijące – dziś szczególnie dla Ciebie – serce.

pokaż więcej


Przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia była gościem panelu o zdrowiu Kongresu PiS
2010-03-08
 

Człowiek powinien być zawsze w centrum podejmowanych działań naprawczych a zastosowane rozwiązania organizacyjne opieki zdrowotnej – niezależne od przyjętych systemów finansowania – muszą uwzględniać, że zdrowie jako sfera chroniona nigdy w pełni nie może podlegać regułom gry rynkowej.


Pełny tekst wystąpienia Przewodniczącej Sekretariatu Ochrony Zdrowia przed panelem dysk pokaż więcejPolacy mówią „nie” odpłatnej służbie zdrowia
2010-03-04
 

59 procent Polaków uważa, że wprowadzenie częściowej odpłatności za usługi publicznej służby zdrowia to zły pomysł, nawet jeśli miałoby to usprawnić jej funkcjonowanie – wynika z najnowszego sondażu CBOS.


Spośród ankietowanych pozytywnie oceniających częściową odpłatność jedynie co szósty (16 procent) chętnie opłacałby część wydatków związanych z leczeniem, natomiast 22 proc. b pokaż więcejKomunikat po posiedzeniu Sejmowej Komisji Zdrowia i Samorządu Terytorialnego
2010-03-04
 

W dniu wczorajszym odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia i Samorządu Terytorialnego na którym odbyło się pierwsze czytanie zmian zgłoszonych przez rząd (w czerwcu 2009) do ustawy o zoz w druku 2138 (ustawa o zoz). (pobierz: http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/wgdruku/2138) Przedstawiciele strony społecznej w trakcie dyskusji wspólnie oprotestowali pomysł uchylenia pokaż więcejWracamy do rozmów o wynagrodzeniach pracowniczych
2010-02-25

Obradujący w dniu dzisiejszym Zespół Trójstronny ds. Ochrony Zdrowia uznał za konieczny powrót do rozmów na temat wynagrodzeń pracowniczych i standardów zatrudnienia w polskiej służbie zdrowia. 15.03.2010 roku odbędzie się w Ministerstwie Zdrowia posiedzenie Zespołu, który wróci do propozycji i ustaleń rozpoczętych podczas poprzedniej kadencji parlamentarnej m.in w trakcie prac Zespołu Międzyresortowego. Ustalenia wówczas pokaż więcejPomóżmy naszym Kolegom
2010-01-27
 

Przyłączając się do apelu Kolegów z Zarządu Regionu Częstochowa zwracamy się o pomoc dla Państwa Romulewiczów, którzy stracili cały swój dobytek w wyniku pożaru.


Bliższe informacje na stronie:


http://www.solidarnosc.czest.pl/

pokaż więcej


Uzdrowić system ochrony zdrowia
2010-01-25
 

Poniżej zamieszczamy link do artykułu, który ukazał się w Rzeczpospolitej:


http://www.rp.pl/artykul/424403.html

pokaż więcej


W Kutnie jeszcze smutniej ?
2010-01-21
Dyrektor Szpitala w Kutnie łamie wszelkie zasady dialogu społecznego.

W imieniu Rady Krajowej Sekcji Służby Zdrowia Przewodnicząca występuje o interwencję do Starosty w Kutnie.


Pismo poniżej:


                               &n pokaż więcejPoniżej zamieszczamy Stanowisko Regionalnej Sekcji Służby Zdrowia Ziemia Sandomierska
2010-01-18
Stanowisko

Regionalnej Sekcji Służby Zdrowia NSZZ ”Solidarność” Region Ziemia Sandomierska w sprawie aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia


Regionalna Sekcja Służby Zdrowia NSZZ ”Solidarność” Regionu Ziemia Sandomierska Zdecydowanie protestuje wobec pogarszającej się sytuacji pokaż więcej.
2010-01-15
 Sekcja Krajowa Służby Zdrowia w pełni solidaryzuje się i popiera działania Samorządowców, Dyrektorów i Pracowników Podkarpackich Szpitali. Odmawiają oni podpisania niekorzystnych dla siebie aneksów na rok 2010.


Wczoraj przed odziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie odbyła się pikieta o zagwarantowanie środków na leczenie pacjentów.


Udział w pikiecie wzięło ponad 200 osób z wszystkich grup zawodowych, w tym pracownicy i związkowcy z NSZZ "Solidarność" służby zdrowia. Została zorganizowana przez dyrektorów podkarpackich szpitali i starostów.


12 stycznia br. w Łańcucie ponownie spotkali się dyrektorzy podkarpackich szpitali. Nie zgodzili się na warunki finansowe zaproponowane przez NFZ. Chcą kontraktów na poziomie średniej krajowej, bo obecnie traktowani są jak trzeci świat.


Związkowcy zapowiedzieli, że jeżeli pikieta nie przyniesie efektu, czyli zagwarantowania środków na leczenie pacjentów to pojadą do Warszawy pod ministerstwo zdrowia.


PlakatKalendarz

Grudzień 2020
PnWtSrCzPtSbNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
bottom