logo
top

Petycja do Marszałka Sejmu RP
2010-04-09


Szanowny Pan
Bronisław Komorowski
Marszałek Sejmu RP


Szanowny Panie Marszałku !
,,Zdrowie i życie ludzkie jest największą wartością” – to istotne i ważne słowa, powtarzane w różnych sytuacjach przez polityków, decydentów, osoby publiczne. Jeśli jest tak rzeczywiście – warto dziś: w Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia  - postawić pytanie: czy żyjemy w Kraju, w któr pokaż więcejPodziękowanie
2010-04-08

W imieniu Rady Krajowej Sekcji Służby Zdrowia pragnę wyrazić najserdeczniejsze podziękowania za pomoc w zorganizowaniu oraz solidarną obecność na akcji Służby Zdrowia w Światowy Dzień Zdrowia (07.04.2010 r.) w Warszawie.


Proszę o przekazanie słów wdzięczności wszystkim Uczestnikom i Osobom, które przyczyniły się do pokaż więcejList Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Stefana Regmunta do uczestników Manifestacji w Światowym Dniu Zdrowia
2010-04-08

Z wielką wdzięcznością i wzruszeniem przyjęliśmy tak ważne dla nas Słowo troski i wsparcia przekazane przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Stefana Regmunta, Ordynariusza Zielonogórsko - Gorzowskiego, który jest Przewodniczącym Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.


pokaż więcejProtest Służby Zdrowia
2010-04-08

- Przyszliśmy pod sejm powiedzieć stop rozwarstwieniu i nierównością, stop komercjalizacji służby zdrowia. Nasze zdrowie to nie towar – powiedział podczas protestu służby zdrowia Janusz Śniadek, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „S”

Około 2 tysiące związkowców przyszło dzisiaj pod sejm zaprotestować przeciwko odbieraniu praw pracownikom służby zdrowia, coraz dłuższym kolejkom do lekarzy i drożejącym lekom.

- Przyszliśmy pod sejm upomnieć się o realizacje obietnic składanych przez minister Ewe Kopacz i premiera Donalda Tuska, którzy zapewniali, że pacjenci nie będą czekali miesiącami w kolejkach i to prawda bo teraz czekają latami. Przyszliśmy także upomnieć się o zaplanowane i deklarowane podwyżki dla służby zdrowia – mówiła Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „S”

- Pomysł rządu na służbę zdrowia to pogłębianie chaosu, który ma doprowadzić do sytuacji  gdzie zniechęceni i zrezygnowani pracownicy zgodzą się na wszystko. Tylko dialog jest drogą naprawy i uzdrowienia sytuacji w Polsce – mówił Janusz Śniadek, szef „Solidarności”

- Nie godzimy się na to by ważniejszy od ratowania życia i zdrowia był zysk finansowy – mówiła Maria Ochman

Przedstawiciele „Solidarności” zanieśli petycję z postulatami do Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego.


75 proc. Polaków jest niezadowolonych z opieki zdrowotnej. Od ubiegłego roku niezadowolenie wzrosło o 12 proc. Średnio Polacy płacą 270 zł miesięcznie składki na ubezpieczenie zdrowotne. Tymczasem pomysły kolejnych reform, restrukturyzacji, przekształceń potęgują chaos i naruszają bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i pracowników. Pacjenci miesiącami oczekują w kolejkach na badania decydujące o ich zdrowiu czy życiu. Natomiast pracownicy, mimo dużego zapotrzebowania na usługi medyczne, traktowani są przedmiotowo, zmuszani do samozatrudnienia, zastraszani utratą pracy - często rezygnują ze swoich uprawnień. Coraz częściej brakuje pielęgniarek. W Polsce jest jeden z najniższych wśród państw unijnych wskaźnik pielęgniarek na 10 tys. mieszkańców. 11 lat temu było ich w Polsce 300 tys., dzisiaj jest 220 tys. "Solidarność" służby zdrowia zwraca uwagę na coraz gorsze traktowanie pracowników ochrony zdrowia, zwiększające się różnice w wynagrodzeniach, brak szacunku przełożonych, konfliktowanie personelu oraz coraz ostrzejsze próby eliminowania związków zawodowych.

Większość Polaków nie zgadza się na dodatkowe dopłaty do świadczeń zdrowotnych. Zdaniem związkowców to powinno dać rządzącym do myślenia, jak naprawiać system. Natomiast jedyną propozycją naprawy sytuacji jest prywatyzacja.

Akcja, zgodnie ze stanowiskiem Komisji Krajowej wpisana została w kalendarium Ogólnopolskich Dni Protestu. Do akcji włączył się OPZZ i stowarzyszenie Primum Non Nocere Adama Sandauera.Życzenia Świąteczne
2010-04-01


Przewodniczący NSZZ "Solidarność" i OPZZ zapraszają wspólnie na akcję 7 kwietnia
2010-03-31


Sekcja Krajowa Pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych NSZZ „Solidarność” Protestuje
2010-03-30
  W związku z otrzymanymi (z tzw. „przecieków”) założeniami do projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze zmianami w organizacji terenowych organów administracji rządowej Sekcja Krajowa Pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych NSZZ „Solidarność” stanowczo protestuje wobec zamierzonych działań dotyczących inspekcji sanitarnej.

Założenia do projektu powyższej ustawy naszym zdaniem s pokaż więcejKOMUNIKAT z dnia 29.03.2010 r.
2010-03-29
 W związku z manifestacją 07.04.2010r. Światowy Dzień Zdrowia

Poniżej orientacyjny harmonogram akcji.


Przypominamy - parking na Torwarze !!!


Akcja, zgodnie ze stanowiskiem Komisji Krajowej wpisana została w kalendarium Ogólnopolskich Dni Protestu – przej pokaż więcejKomisja Krajowa wspiera akcję protestacyjną
2010-03-29
 Stanowiska KK nr 6/10 ws. akcji protestacyjnej przeciw zagrożeniu bezpieczeństwa zdrowotnego

W związku z decyzją Sekretariatu Służby Zdrowia NSZZ „Solidarność” o ogłoszeniu w dniu 7 kwietnia br w Warszawie akcji protestacyjnej oraz w nawiązaniu do uchwały KK nr 24/09 ws. Krajowych Dni Protestu, Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” zwraca się do struktur związku z apelem:


Spotka pokaż więcej7 kwietnia w dzień Pracownika Służby Zdrowia spotykamy się przed Sejmem
2010-03-09
 Obradująca w dniu 8 marca w Warszawie Rada Krajowej Sekcji Służby Zdrowia postanowiła zorganizować w dniu 7 kwietnia akcję protestacyjną przed Sejmem RP w obronie pacjentów i pracowników.

Chcemy w tym dniu przypomnieć rządzącym o wciąż nie rozwiązanych problemach, które destabilizują ochronę zdrowia godząc zarówno w bezpieczeństwo i godność pacjenta jak i pracownika służby zdrowia. Wszystkich, którym te pro pokaż więcej
PlakatKalendarz

Kwiecień 2021
PnWtSrCzPtSbNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
bottom