logo
top

Petycja do Marszałka Sejmu RP
2010-04-09


Szanowny Pan
Bronisław Komorowski
Marszałek Sejmu RP


Szanowny Panie Marszałku !
,,Zdrowie i życie ludzkie jest największą wartością” – to istotne i ważne słowa, powtarzane w różnych sytuacjach przez polityków, decydentów, osoby publiczne. Jeśli jest tak rzeczywiście – warto dziś: w Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia  - postawić pytanie: czy żyjemy w Kraju, w któr pokaż więcejPodziękowanie
2010-04-08

W imieniu Rady Krajowej Sekcji Służby Zdrowia pragnę wyrazić najserdeczniejsze podziękowania za pomoc w zorganizowaniu oraz solidarną obecność na akcji Służby Zdrowia w Światowy Dzień Zdrowia (07.04.2010 r.) w Warszawie.


Proszę o przekazanie słów wdzięczności wszystkim Uczestnikom i Osobom, które przyczyniły się do pokaż więcejList Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Stefana Regmunta do uczestników Manifestacji w Światowym Dniu Zdrowia
2010-04-08

Z wielką wdzięcznością i wzruszeniem przyjęliśmy tak ważne dla nas Słowo troski i wsparcia przekazane przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Stefana Regmunta, Ordynariusza Zielonogórsko - Gorzowskiego, który jest Przewodniczącym Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.


pokaż więcejProtest Służby Zdrowia
2010-04-08

- Przyszliśmy pod sejm powiedzieć stop rozwarstwieniu i nierównością, stop komercjalizacji służby zdrowia. Nasze zdrowie to nie towar – powiedział podczas protestu służby zdrowia Janusz Śniadek, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „S”

Około 2 tysiące związkowców przyszło dzisiaj pod sejm zaprotestować przeciwko odbieraniu praw pracownikom służby zdrowia, coraz dłuższym kolejkom do lekarzy i drożejącym l pokaż więcejŻyczenia Świąteczne
2010-04-01


Przewodniczący NSZZ "Solidarność" i OPZZ zapraszają wspólnie na akcję 7 kwietnia
2010-03-31


Sekcja Krajowa Pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych NSZZ „Solidarność” Protestuje
2010-03-30
  W związku z otrzymanymi (z tzw. „przecieków”) założeniami do projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze zmianami w organizacji terenowych organów administracji rządowej Sekcja Krajowa Pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych NSZZ „Solidarność” stanowczo protestuje wobec zamierzonych działań dotyczących inspekcji sanitarnej.

Założenia do projektu powyższej ustawy naszym zdaniem są niezgodne z obowiązującymi przepisami. Zapisy są niespójne, napisane w sposób niezrozumiały.


Ponadto:


  • Projekt przewiduje zwolnienia 60-70-% pracowników administracji .  • Naruszenie przepisów prawa pracy i wprowadzanie pracowników w błąd (wszyscy pracownicy otrzymają wypowiedzenie dotychczasowych warunków pracy i propozycję nowych, czy wszyscy otrzymają propozycję zatrudnienia u nowego pracodawcy?, czy pracownicy merytoryczni będą pracownikami służby cywilnej?).  • Włączenie wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych w struktury urzędu wojewódzkiego oznacza dla nas likwidację wojewódzkich stacji.  • Brak podstaw prawnych do przejęcia przez wojewodę laboratorium (może będą prywatyzowane?).  • Wskazane w założeniach do projektu oszczędności są oszczędnościami pozornymi, ponieważ nie uwzględniają wszystkich kosztów, które trzeba będzie ponieść.


Realizacja projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze zmianami w organizacji terenowych organów administracji rządowej doprowadzi do zwolnienia kilku tysięcy pracowników, a w niedalekiej przyszłości likwidacji inspekcji sanitarnej szczebla wojewódzkiego i powiatowego.


Podjęte przez NSZZ „Solidarność” i FZZPOZiOS działania:
  • W dniu 10 marca 2010 r. Sekretariat Ochrony Zdrowia i Sekcja Krajowa Pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych wystąpił do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z prośbą o spotkanie w dniu 12 kwietnia 2010 r. z przedstawicielami reprezentatywnych Związków Zawodowych. Prosiliśmy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do dnia 25 marca br – brak takiej informacji do dnia dzisiejszego.  • W dniu 23 marca 2010 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Sekcji Krajowej Pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych NSZZ „Solidarność” i Rady Branżowej FZZPOZiPS z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Główny Inspektor Sanitarny nie zajmuje stanowiska w sprawie założeń do projektu ….., ponieważ nikt tego nie wymaga!!!  • Na zgłoszoną przez Związki Zawodowe propozycję zorganizowania spotkania z Inspekcją Weterynaryjną i Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie ewentualnego połączenia inspekcji sanitarnej i weterynarii (struktura pionowa) - Główny Inspektor Sanitarny poinformował stronę społeczną by to Związki Zawodowe doprowadziły do takiego spotkania i zaprosiły przedstawicieli Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Z ostatniej chwili:


W dniu 26 marca 2010 roku odbyło się spotkanie państwowych wojewódzkich inspektorów sanitarnych, którzy wypracowali swoje negatywne stanowisko odnośnie proponowanych zmian w Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
Przewodnicząca Sekcji Krajowej


Pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych


NSZZ „Solidarność”


Elżbieta Pisarczyk

KOMUNIKAT z dnia 29.03.2010 r.
2010-03-29
 W związku z manifestacją 07.04.2010r. Światowy Dzień Zdrowia

Poniżej orientacyjny harmonogram akcji.


Przypominamy - parking na Torwarze !!!


Akcja, zgodnie ze stanowiskiem Komisji Krajowej wpisana została w kalendarium Ogólnopolskich Dni Protestu – przej pokaż więcejKomisja Krajowa wspiera akcję protestacyjną
2010-03-29
 Stanowiska KK nr 6/10 ws. akcji protestacyjnej przeciw zagrożeniu bezpieczeństwa zdrowotnego

W związku z decyzją Sekretariatu Służby Zdrowia NSZZ „Solidarność” o ogłoszeniu w dniu 7 kwietnia br w Warszawie akcji protestacyjnej oraz w nawiązaniu do uchwały KK nr 24/09 ws. Krajowych Dni Protestu, Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” zwraca się do struktur związku z apelem:


Spotka pokaż więcej7 kwietnia w dzień Pracownika Służby Zdrowia spotykamy się przed Sejmem
2010-03-09
 Obradująca w dniu 8 marca w Warszawie Rada Krajowej Sekcji Służby Zdrowia postanowiła zorganizować w dniu 7 kwietnia akcję protestacyjną przed Sejmem RP w obronie pacjentów i pracowników.

Chcemy w tym dniu przypomnieć rządzącym o wciąż nie rozwiązanych problemach, które destabilizują ochronę zdrowia godząc zarówno w bezpieczeństwo i godność pacjenta jak i pracownika służby zdrowia. Wszystkich, którym te pro pokaż więcej
PlakatKalendarz

Kwiecień 2021
PnWtSrCzPtSbNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
bottom