Święto Ratowników

Święto Ratowników - czytaj

Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę podwyżkową dotyczącą pracowników służby zdrowia

Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę podwyżkową dotyczącą pracowników służby zdrowia - czytaj

Ewa Jakimowicz Przewodniczącą Regionalnej Sekcji Służby Zdrowia we Wrocławiu

Ewa Jakimowicz Przewodniczącą Regionalnej Sekcji Służby Zdrowia we Wrocławiu - czytaj

W Krynicy drugi dzień Forum Ekonomicznego

W Krynicy drugi dzień Forum Ekonomicznego - czytaj

Spotkanie premiera ze związkowcami z władzami NSZZ „Solidarność”.

Spotkanie premiera ze związkowcami z władzami NSZZ „Solidarność”. - czytaj

Cześć i Chwała Bohaterom

Cześć i Chwała Bohaterom - czytaj

Andrzej Jacyna prezesem NFZ

Andrzej Jacyna prezesem NFZ - czytaj

2018-10-13 16:24Święto Ratowników

Wszystkim Ratowniczkom i Ratownikom w Dniu Ich Święta życzymy aby każda interwencja ratująca ludzkie życie była sukcesem. Życzymy, by za swoją odpowiedzialną pracę byli otoczeni wdzięcznością pacjentów i właściwie doceniani przez pracodawców.
Koleżanki i Koledzy! Niech Święty Gerard, Wasz Patron towarzyszy Wam i wspiera w każdej godzinie Waszej pracy!

2018-10-12 15:38Nowelizacja Ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia … została opublikowana w Dzienniku Ustaw

Prosimy o zapoznanie się z Ustawą która została podpisana w dniu 04.10.2018 r. przez Prezydenta.

Zgodnie z przepisami po 2 tygodniach od opublikowania w Dzienniku Ustaw wchodzi ona w życie.

Link do Ustawy:http://dziennikustaw.gov.pl/du/2018/1942/1

 

2018-10-04 11:29Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę podwyżkową dotyczącą pracowników służby zdrowia

Zdaniem prezydenta ustawa rozwiązuje problem zróżnicowania wysokości wynagrodzeń w służbie zdrowia w sposób systemowy. Dotąd bowiem zmiany wynagrodzeń w służbie zdrowia dokonywane były ad hoc i dotyczyły tylko poszczególnych grup osób pracujących w służbie zdrowia, co prowadziło do rozjeżdżania się systemu. Teraz się to zmieni.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę podpisał dziś ustawę z dnia 13 września 2018 roku o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz ustawę o zmianie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz niektórych innych ustaw.

W czasie przemówienia Prezydent podziękował „S” za udział w pracach nad ustawą.Obecny na uroczystości podpisania Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że ustawa zmienia sposób patrzenia na środowisko służby zdrowia w Polsce. Szumowski podkreślił, że w procesie terapii uczestniczą osoby, które nie są np. lekarzami, czy pielęgniarkami. Są to na przykład technicy, inżynierowie, czy panie zajmujące się przyjmowaniem pacjentów.

Ta ustawa mówi, że te osoby też są ważne w tym systemie -powiedział.

Na uroczystości był też przewodniczący „S” Piotr Duda. Podkreślił on, że „S” zrzesza wszystkie grupy zawodowe, dlatego tak zabiegała, aby przyjąć tą ustawę.

Walczyliśmy w osamotnieniu aby dziś ta ważna sprawa, bo dotycząca kwestii sprawiedliwości społecznej została uregulowana.To bardzo ważna ustawa dla wszystkich pracujący w ochronie zdrowia. Dziękuje tym którzy przyczynili się do powstania tej ustawy - powiedział.
Piotr Duda zaznaczył, że ustawa stanowi krok w kierunku w polepszenia sytuacji finansowej pracowników takich jak technicy, którzy wykonują pracę w szpitalach i innych placówkach medycznych.

"Dla mnie to systemowa zmiana patrzenia na ochronę zdrowia i na osoby zajmujące się opieką nad pacjentami. Dziekuje pani przewodniczącej Marii Ochman i panu Piotrowi Dudzie, że tak zabiegali o osoby z innych zawodow medycznych. Pamiętajmy, że w procesie terapii pacjenta uczestniczą także odoby, które nie reprezentują zawodów medycznych. Ustawa mówi wyraźnie, że są one równie ważne, co personel medyczny. Bez nich żaden proces leczenia nie byłby możliwy" - mówił minister zdrowia. 

Poniżej zamieszczamy linki do stron:

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wystapienia/art,538,wystapienie-prezydenta-podczas-uroczystego-podpisania-noweli-ustawy-o-najnizszym-wynagrodzeniu-w-ochronie-zdrowia-.html

https://www.gov.pl/zdrowie/prezydent-podpisal-ustawe-o-sposobie-ustalania-najnizszego-wynagrodzenia-pracownikow-medycznych

https://www.youtube.com/watch?v=jxzryJw-eBU

Źródło:http://www.tysol.pl/a24437-Prezydent-Andrzej-Duda-podpisal-dzis-tzw-ustawe-podwyzkowa-dotyczaca-pracownikow-sluzby-zdrowia

2018-09-28 14:53Uwaga! Pilne! Porozumienie z Ratownikami

Poniżej publikujemy treść Porozumienia zawartego w dniu 24.09.2018 r. pomiędzy Krajową Sekcją Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ „Solidarność” i Ministrem Zdrowia

2018-09-28 12:28Ewa Jakimowicz Przewodniczącą Regionalnej Sekcji Służby Zdrowia we Wrocławiu

W dniu 27 września w siedzibie Dolnośląskiej Solidarności odbyły się wybory nowej Przewodniczącej Regionalnej Sekcji Służby Zdrowia.

Ewie Jakimowicz (która już w pierwszej turze głosowania uzyskała wybór) serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz pracowników służby zdrowia.

Dzień przed wyborami przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia Maria Ochman oraz przewodnicząca Ewa Jakimowicz złożyła kwiaty na grobie zmarłej 4 czerwca Hanny Trochimczuk-Fidut, wieloletniej Działaczki Solidarności Służby Zdrowia na Dolnym Śląsku.

2018-09-28 10:16Pilny Komunikat

Senat przyjął Ustawę o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz ustawy o zmianie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz niektórych innych ustaw

Teraz czekamy na podpis Prezydenta