Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniu 16 kwietnia 2019 roku tradycyjnie ulicami miasta Kielce przeszła Droga Krzyżowa.

Po raz kolejny wierni nie zawiedli i pomimo niesprzyjającej pogody licznie wzięli udział w Drodze Krzyżowej organizowanej przez Kurię Diecezjalną, Duszpasterstwo Akademickie WESOŁA 54 oraz Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Nabożeństwu przewodniczył biskup Jan Piotrowski wraz z biskupem Marianem Florczykiem i biskupem Andrzejem Kaletą. – Ta Doga Krzyżowa jest świadectwem wiary. Idziemy wspólnie, młodzi, starsi, biskupi, księża, żołnierze i wszyscy wierni. Odzwierciedla to stan naszego społeczeństwa, które się modli i szuka tego co dobre – powiedział biskup Jan Piotrowski.

Pomysłodawcą wydarzenia jest biskup Marian Florczyk. – Chodziło mi o to aby nie zapominać o historii Kielc, która jest tragiczna. Bolałem nad tym, że zapomina się o tej przeszłości i o tych miejscach. Zależało mi na tym żeby przypominać miejsca, które zostawiły mocny ślad w naszej historii, a jednocześnie identyfikować się z Jezusem Chrystusem, że idąc przez życie niesiemy mniejszy lub większy krzyż. Zaczynamy od miejsca gdzie była w Kielcach pierwsza kaplica, ale też pierwszy dom - podkreślił biskup Marian Florczyk.

Przy dziewiątej stacji Drogi Krzyżowej u zbiegu ulic Jana Pawła II i Czerwonego Krzyża Krzyż przejęli Członkowie Związku Zawodowego NSZZ „Solidarność” Regionu Świętokrzyskiego wraz z Przewodniczącym Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” - Andrzejem Imielskim (załączone zdjęcia).

Rozważania i oprawę muzyczną przygotował Wojewódzki Dom Kultury. Poprowadzili je artyści świętokrzyscy i przedstawiciele różnych środowisk społecznych Kielc. Modlitwa zakończyła się na placu Jana Pawła II przy kieleckiej Katedrze.