Dziś mamy: piątek, 28 października 2016r.

Co jest dla Ciebie priorytetem w rozmowach NSZZ „Solidarność” z rządem?
Zobacz wynik sondy

Aktualności

  < < < 5 marca br. o godz. 19.15 odbędzie się Msza Trydencka w Kościele pw. PKŚ (ul. Warszawska) kończąca obchody Dni Żołnierzy Wyklętych. > > >

17-18.10.2016 Obradowała KK NSZZ Solidarność

Pierwszy raz w historii związku członkowie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność (KK) spotkali się w Jeleniej Górze.
W obradach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, lokalni parlamentarzyści oraz przedstawiciele pracodawców. Członkowie KK przyjęli protokół z ostatniego spotkania w Gdańsku, wysłuchali informacji z prac Rady Dialogu Społecznego i Rady Ochrony Pracy oraz dyskutowali o rozwoju związku.

Przewodniczący Solidarności u Wojewody Lubuskiego

13 czerwca br. Przewodniczący Zarządu Regionu Gorzowskiego Waldemar Rusakiewicz spotkał się z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o zbliżającej się 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, sytuacji  w Poczcie Polskiej SA i oświacie. W spotkaniu uczestniczył również Przewodniczący Zielonogórskiej Solidarności Maciej Jankowski  oraz Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Roman Sądej.

Zmarł Zenon Nowak

Ze smutkiem informujemy, że zmarł Zenon Nowak. Zenon Nowak (1946-2016), absolwent Budowy Maszyn na Politechnice Szczecińskiej (1972). Nauczyciel zawodu w Technikum Chemicznym (1970-1985), w 1976 roku po wypadku na rencie inwalidzkiej. W roku 1980-1981 wiceprzewodniczący KZ NSZZ "Solidarność" w Zespole Szkół Chemicznych w Gorzowie.

W INNEKO Sp. z o.o. powstała organizacja związkowa

Kilkunastoosobowa grupa pracowników INNEKO Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp. zebrała się 24 września br. w siedzibie Regionu Gorzowskiego NSZZ Solidarność, by założyć organizację związkową. Dokonano wyboru Tymczasowej Komisji Zakładowej, której przewodniczącym wybrany został Robert Maksym, Kazimierz Adamski pełni funkcję sekretarza, natomiast skarbnikiem została Jolanta Żelichowska.

Jutro w Sejmie czytanie projektu o ograniczeniu handlu w niedzielę

Jutro (4.10.2016 r.) w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu o ograniczeniu handlu w niedzielę. Pod projektem podpisało się ponad pół miliona obywateli.

Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności

Dnia 26 września 2016 r. odbyła się na Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. debata publiczna w ramach Przeglądu Emerytalnego „Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności”.
Jednym z prelegentów uczestniczących w debacie była Anna Forstner-Kluj  - radca prawny Zarządu Regionu Gorzowskiego NSZZ „Solidarność”, temat jej wystąpienia to „Oczekiwania społeczne w zakresie warunków nabywania uprawnień emerytalnych w Polsce”.

Za nami 18 Bieg Solidarności

Około 250 zawodniczek i zawodników wystartowało w samo południe 17 września br. w 18 Biegu Solidarności. Trasa tegorocznego biegu liczyła 3600 m, start i meta biegu usytuowane były na Starym Rynku, przy Gorzowskiej Katedrze. Impreza zorganizowana została przez Zarząd Regionu Gorzowskiego NSZZ Solidarność, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie  oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp.

Obchody Dnia Solidarności i Wolności w Gorzowie Wlkp.

W 36. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych, na terenie PGE Elektrociepłownia Gorzów przy Pomniku Solidarności odsłonięto tablicę pamiątkową Zbigniewa Szydłowskiego przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność EC Gorzów  w latach 2002-2016  Poświecenia pamiątkowej tablicy dokonali: Kapelan Gorzowskiej  Solidarności ks. kan. Andrzej Szkudlarek oraz Duszpasterz Gorzowskich Energetyków ks. Jarosław Zagozda.

Najpierw umowa potem praca

Od dzisiaj (1 września 2016) zaczynają obowiązywać przepisy, które wprowadzają obowiązek pisemnego zawarcia umowy o pracę lub potwierdzenia na piśmie jej warunków przed podjęciem pracy.

Dzień Solidarności i Wolności

Przed nami 36. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, wielkiego ruchu społecznego a zarazem pierwszego w Europie środkowo-wschodniej niezależnego i samorządnego związku zawodowego. To nasze chlubne dziedzictwo oraz zobowiązanie.