Dziś mamy: sobotę, 10 października 2015r.

Co jest dla Ciebie priorytetem w rozmowach NSZZ „Solidarność” z rządem?
Zobacz wynik sondy

Aktualności

  < < < 13 września br. o godz. 12.00 w Gorzowie Wielkopolskim (start i meta – Plac Katedralny) wystartują uczestnicy 17. BIEGU SOLIDARNOŚCI > > >

Lubuscy strażacy protestują w Warszawie

We wtorek 22 września br. przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie powstanło miasteczko protestacyjne strażaków Państwowej Straży Pożarnej.
Strażacy domagają się rewaloryzacji funduszu wynagrodzeń za lata 2008‐2014 o co najmniej 17% - tytułem rekompensaty wzrostu kosztów inflacji, z czego 10% jeszcze w tym roku, kolejne 7% w roku 2017 lub w programie modernizacyjnym oraz pokrycia w całości z budżetu Państwa kosztów związanych z wysługą lat i wzrostu stawki za służbę w godzinach nadliczbowych z 60 % do 100 % za godzinę pracy.

17. SOLIDARNOŚCIOWY BIEG PO ZDROWIE

Malwina Dymek z Chełstu i Rafał Misjan ze Strzelec Krajeńskich to główni zwycięzcy 17. Biegu Solidarności, stanowiącego ostatni element gorzowskich obchodów 35. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Na starcie biegu (13 września br.) stanęło 269 uczestników z całej Polski, wśród których rozlosowano 35 atrakcyjnych nagród.

PRZEWODNICZĄCY ZRG NSZZ SOLIDARNOŚĆ JAROSŁAW PORWICH W MEDIACH

Teletop – Telewizja Gorzów - zobacz:  tutaj

Radio Zachód - odsłuchaj: tutaj

KONIEC LATA Z SOLIDARNOŚCIĄ

Zakończyły się wczasy i kolonie organizowane w Karpaczu i Niechorzu przez Zarząd Regionu Gorzowskiego NSZZ „Solidarność”. Wzorem roku ubiegłego wzięło w nich udział około 200 osób.
Najlepsze oceny za organizację wystawili najmłodsi, którym opiekunowie Małgorzata i Maciej Żwir oraz Andrzej Dawidowicz zapewnili w Karkonoszach moc atrakcji. Do zobaczenia za rok!

Program obchodów 35. Rocznicy NSZZ Solidarność w Regionie Gorzowskim

W sierpniu 2015 roku mija 35 lat od powstania NSZZ „Solidarność”. Godnie uczcimy tę rocznicę, podkreślając rolę i znaczenie „Solidarności” dla Polski, a także Regionu Gorzowskiego, będącego znaczącym ośrodkiem działalności związkowej, a także opozycyjnej w latach 80-tych XX w.

Spływ Solidarności szlakiem JP II –DRAWA 2015

(17-19.07.2015) 35 rocznicę powstania NSZZ Solidarność i 70 rocznicę Energetyki Gorzowskiej zwolennicy aktywnego wypoczynku uczcili na sportowo, czyli  uczestniczyli w spływie kajakowym szlakiem Jana Pawła II -Drawa 2015.Organizatorem już IX edycji spływu była Komisja Podzakładowa NSZZ Solidarność Enea Gorzów Wlkp.

UROCZYSTOŚĆ NADANIA HONOROWEGO OBYWATELSTWA

Dr hab. Dariusz Rymar, dyrektor gorzowskiego Archiwum Państwowego, otrzymał dziś (02.07.2015) tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gorzowa i tym samym dołączył do nielicznego grona osób wyróżnionych najwyższym, miejskim odznaczeniem. Wręczenie Honorowego Obywatelstwa nastąpiło podczas uroczystej sesji Rady Miasta, która odbyła się w Filharmonii Gorzowskiej. Wśród uczestników, obecna była m.in. ekipa gorzowskiej Solidarności, wnioskodawcy nadania tytułu.

DR HAB. DARIUSZ RYMAR – HONOROWYM GORZOWIANINEM

24 czerwca br. radni grodu nad Wartą nadali tytuł Honorowego Obywatela Gorzowa Wielkopolskiego doktorowi hab. Dariuszowi Aleksandrowi Rymarowi, który - zdaniem wnioskodawców – „wniósł ogromne zasługi w rozwój i budowanie pozytywnego wizerunku miasta poprzez między innymi dokumentowanie i popularyzowanie najnowszej jego historii”.

Dr hab. D. A. Rymar jest dyrektorem Archiwum Państwowego w Gorzowie Wielkopolskim od roku 1991, autorem ponad 300 publikacji naukowych i popularnonaukowych, z których większość dotyczy najnowszej historii Gorzowa i Ziemi Lubuskiej, a także 5 monografii książkowych poświęconych historii po II wojnie światowej.

Szkolenia związkowe

Poniżej zamieszczamy informację i przeprowadzonych przez Zarząd Regionu Gorzowskiego szkoleń dla członków związku.

Solidarność w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Dobiegniewie

24 czerwca 2015 roku podczas zebrania założycielskiego powstała Tymczasowa Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Zakładach Komunalnych  Sp. z o.o. z siedzibą  w Dobiegniewie. Tymczasową Komisję Zakładową tworzą: Marek Jabłoński (przewodniczący), Piotr Partyka oraz Henryk Kotoński.