NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Rozmowy o Art. 15A będą kontynuowane

  • PDF

minister Maciej Wąsik.www.gov.pl

Zaledwie tydzień temu szef „Solidarności” Piotr Duda przekazał ministrowi Maciejowi Wąsikowi stanowisko organizacji „Solidarności” działających w służbach mundurowych dot. nowelizacji ustawy emerytalnej, a już wczoraj doszło do spotkania w tej sprawie. Minister zadeklarował, że prace nad projektem są otwarte i wyraził gotowość do rozmów. - To wyraz poważnego traktowania partnerów społecznych przez ministra Wąsika – podkreślił szef „Solidarności” Piotr Duda. Więcej…

ABC zasiłku pogrzebowego z ZUS

  • PDF

Komu przysługuje zasiłek pogrzebowy i w jakiej wysokości? Które koszty związane z pochówkiem uwzględni ZUS, a których nie zrefunduje? Ile czasu ma ZUS, by pokryć wydatki przeznaczone na pogrzeb?

Poprawiony: środa, 24 marca 2021 08:55 Więcej…

Jan Kauf odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności

  • PDF

Z przyjemnością informujemy, że Kol. Jan Kauf, długoletni członek OZ NSZZ „Solidarność” przy ORAS Olesno Sp. z o. o., na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej postanowieniem Prezydenta RP został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Serdecznie gratulujemy!

Poprawiony: wtorek, 23 marca 2021 08:44 Więcej…

Swój PIT możesz zobaczyć na Platformie Usług Elektronicznych ZUS

  • PDF

Opolski ZUS zakończył tegoroczną akcję dostarczania deklaracji podatkowej PIT swoim klientom. Co istotne, osoby, którym Zakład wypłacał w 2020 r. świadczenia, mają dostęp do rozliczonego formularza PIT na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Podpowiadamy jak krok po kroku zobaczyć swój PIT na PUE ZUS.

Poprawiony: środa, 24 marca 2021 08:58 Więcej…

Niech polski rząd się opamięta - mówi Piotr Duda

  • PDF

Dzisiaj przedstawiciele polskich władz będą rozmawiać w Radzie UE na temat projektu dyrektywy o adekwatnych wynagrodzeniach minimalnych. – Wiemy, że nasz rząd zastanawiał się czy taka regulacja byłaby zgodna z prawem UE. My jednak mamy już opinię służb prawnych Rady, że proponowana dyrektywa jest zgodna z traktatami unijnymi. Nic więc nie stoi na przeszkodzie by jak najszybciej zacząć nad nią procedować – podkreśla Przewodniczący KK NSZZ Solidarność.

Więcej…

[Nasz Wywiad] Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych: Nasz system jest zły

  • PDF

- Musimy przekierować system wsparcia dla osób niepełnosprawnych z pracodawcy na pracownika, żeby to pracownik odczuwał, że otrzymuje jakieś benefity. Mamy ten rynek kompletnie zabetonowany. Dla osób niepełnosprawnych w zasadzie nie ma awansu, one pracują przeważnie za minimalne wynagrodzenie – mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem Sekretarz Stanu w MRiPS, Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, Paweł Wdówik.

Więcej…

Ddodatkowy zasiłek opiekuńczy do 28 marca

  • PDF

Prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego zostało ponownie przedłużone. Rodzice mogą z niego korzystać do 28 marca. Poprawiony: środa, 17 marca 2021 08:36 Więcej…

Kondolencje

  • PDF

Wyrazy współczucia i słowa otuchy Rodzinie i Bliskim


śp. Dariusza Gabisia

 

wieloletniego członka Zarządu OZ NSZZ "Solidarność"

przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

w Kędzierzynie - Koźlu

 

składa:

Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

Poprawiony: wtorek, 16 marca 2021 13:21

Nie żyje Dariusz Gabiś

  • PDF

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Dariusza Gabisia, długoletniego członka Zarządu OZ NSZZ "Solidarność" przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie - Koźlu.

śp. Dariusz Gabiś był jednym z założycieli "Solidarności" w KP PSP w Kędzierzynie - Koźlu.

Poprawiony: wtorek, 16 marca 2021 13:09 Więcej…