NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Czas na młodych. Solidarność dla koronapokolenia!

  • PDF

Kryzys ekonomiczny, który rozpoczął się w 2007 roku, i ten, który trwa od czasu ogłoszenia w Europie pandemii, przypomina liderom politycznym, jak wrażliwą na wszelkie zawirowania grupą są młodzi – pisze w artykule „Rynek pracy przyjazdny młodym – agenda „Solidarności” Mateusz Szymański.

Poprawiony: czwartek, 06 maja 2021 06:43 Więcej…

Dzień Hutnika w cieniu koronawirusa

  • PDF

Dzień Hutnika to okazja do przekazywania tradycji młodym hutnikom. Odprawiane msze święte, a po nich pikniki bądź biesiady to symbole nierozerwalnie związane z Dniem Hutnika. W tym dniu hutnicy modlą się o wstawiennictwo do św. Floriana za pracujących hutników i ich rodziny, emerytów i rencistów oraz w intencji zmarłych hutników. Branża hutnicza w województwie opolskim była od dziesiątek lat jedną z największych gałęzi przemysłu w regionie. Kilkadziesiąt tysięcy zatrudnionych pracowników produkowało bardzo szeroki asortyment wyrobów hutniczych. Niestety to już historia. Dzisiaj hutnictwo w województwie opolskim to Alchemia S.A. Oddział Walcownia Rur Andrzej w Zawadzkiem, Huta „Małapanew” Sp. z o.o. w Ozimku i (koksownia) ArcelorMittal Poland Oddział w Zdzieszowicach.

Poprawiony: środa, 05 maja 2021 09:57 Więcej…

4 maja - Dzień Hutnika i Strażaka

  • PDF

Niech dzień Świętego Floriana - patrona Hutników i Strażaków

przyniesie wiele radości oraz miłości Wam i Waszym najbliższym.

Życzę, aby ciężka i niebezpieczna praca

była powodem do zadowolenia,

a wykonywany zawód był powodem do zasłużonej dumy.

Łączę najlepsze życzenia spełnienia planów, wielu sukcesów,

zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

Poprawiony: środa, 05 maja 2021 07:44

Sukces „Solidarności” – 5 tysięcy dla personelu pomocniczego walczącego z COVID-19

  • PDF

Pracownicy niemedyczni na oddziałach COVID-owych otrzymają 5 tys. zł jednorazowej premii, poinformował na posiedzeniu zespołu trójstronnego ds. ochrony zdrowia przy ministrze zdrowia Adam Niedzielski. – To bardzo dobra wiadomość. O dodatkowe pieniądze dla pracowników niemedycznych pracujących ramię w ramię z lekarzami i pielęgniarkami zabiegaliśmy od listopada ub. roku – komentuje po posiedzeniu zespołu na gorąco Maria Ochman, szefowa Sekretariatu Ochrony Zdrowia. Satysfakcji nie ukrywa również Piotr Duda, który wraz z Prezydium Komisji Krajowej wspierał działania Sekretariatu. Poprawiony: środa, 05 maja 2021 07:37 Więcej…

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej

  • PDF

2 maja w 1945 r. polscy żołnierze zdobywający stolicę hitlerowskich Niemiec umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa – Siegessäule oraz na Reichstagu w Berlinie. Od 2004 roku Sejm ustanowił 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej. Więcej…

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrali finał Ligi Mistrzów!

  • PDF

CEV/superfinals.cev.eu

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle osiągnęła największy sukces w historii klubu! Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrali finał Ligi Mistrzów! W finałowym meczu w Weronie pokonali Itas Trentino 3:1 w setach 25:22, 25:22, 20:25, 28:26. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Aleksander Śliwka.

Poprawiony: niedziela, 02 maja 2021 18:20 Więcej…

Dodatek za pracę w porze nocnej

  • PDF

Kodeks pracy reguluje różne aspekty wynagrodzenia za pracę, takie jak np. zasady jego ustalania w zakładzie pracy (np. w regulaminie wynagradzania), miejsce, sposób i termin wypłaty, dokonywanie potrąceń z wynagrodzenia, czy też kiedy ono przysługuje pomimo nieświadczenia pracy przez pracownika. Stosunkowo niewiele natomiast regulacji poświęconych zostało jego składnikom lub szerzej – strukturze.

Więcej…

Zaszczep się w majówkę. Specjalny punkt szczepień przed Urzędem Wojewódzkim w Opolu

  • PDF

Strażacy przygotowują mobilny punkt szczepień przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim. Wojewoda Opolski zaprasza Opolan, którzy chcą się zaszczepić przeciw COVID-19 do specjalnego punktu pod Urzędem Wojewódzkim. Będzie on czynny od 1 do 3 maja. Poprawiony: czwartek, 29 kwietnia 2021 15:58 Więcej…

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy

  • PDF

28 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy / Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych.

 

Poprawiony: środa, 28 kwietnia 2021 10:19 Więcej…

Strona 1 z 317