Aktualności

Spotkanie Przewodniczących Kół

W poniedziałek 5 września br. odbyło się spotkanie Przewodniczących Kół. W jego trakcie przekazano informacje na temat spraw poruszanych podczas ostatniego Posiedzenia Rady KSOiW w Warszawie w dniu 23 sierpnia br.: kwestii reprezentowania interesów pracowniczych bez względu na reprezentowane poglądy polityczne oraz forsowania na spotkaniach Minister Zalewską działań osłonowych w obliczu planowanej reformy strukturalnej (wydłużenie okresu stanu nieczynnego, przywrócenie możliwości nauczycieli na wcześniejszą emeryturę, wprowadzenie dodatkowego pakietu rekompensat finansowych dla pracowników pedagogicznych oraz niepedagogicznych - odchodzących z zawodu lub na emeryturę). Poruszono kwestię organizacji pomocy psychologiczno - pedagogicznej w Gminie Toruń  oraz działania na rzecz powołania w niej Centrum Usług Wspólnych, w którym mieliby zostać zatrudnieni na początek główni księgowi oraz specjaliści do spraw płac toruńskich placówek oświatowych. Poruszono kwestię dotyczące organizacji rozwoju Związku oraz działalności kół w roku szkolnym 2016/2017.

Dzień Przedszkolaka

We wtorek 20 września br. obchodzono w Toruniu Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci z poszczególnych przedszkoli uczestniczyły w występach artystycznych w auli CKU. Komisję Międzyzakładową reprezentowała Sekretarz Kol. Elżbieta Wiśniewska.

Posiedzenie KM

W poniedziałek 29 sierpnia br. odbyło się posiedzenie Komisji Międzyzakładowej. W jego trakcie przyjęto do Związku trzy nowe osoby, udzielono ochrony wybranym osobom, przyjęto plan pracy na okres od września do grudnia, program Rozwoju Związku.

Wycieczka do Wilna

W dniach od 29 czerwca do 3 lipca br. odbyła się wycieczka członków Naszej Organizacji do Augustowa i Wilna. Uczestnicy zwiedzili sanktuarium w Studzienicznej, popłynęli statkiem po jeziorach augustowskich, odwiedzili pokamedulski zespół klasztorny w Wigrach, zwiedzili także Suwałki. Wizyta na Litwie to dwudniowe zwiedzanie Wilna oraz zamku w Trokach w dniu powrotu do Torunia.

Konferencja Minister Zalewskiej

W poniedziałek 27 czerwca br. odbyła się w Toruniu konferencja Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej. W jej trakcie przedstawiono kierunki zmian w oświacie, a w szczególności zapowiedź likwidacji gimnazjów i utworzenia ośmioklasowej szkoły powszechnej. Szczegóły na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=17RGHv-mnN4.

Więcej artykułów…

MOZ POiW w Toruniu

Ciekawe obrazy

2013-06-08-385.jpg