Spotkanie Przewodniczących KółW poniedziałek 5 września br. odbyło się spotkanie Przewodniczących Kół. W jego trakcie przekazano informacje na temat spraw poruszanych podczas ostatniego Posiedzenia Rady KSOiW w Warszawie w dniu 23 sierpnia br.: kwestii reprezentowania interesów pracowniczych bez względu na reprezentowane poglądy polityczne oraz forsowania na spotkaniach Minister Zalewską działań osłonowych w obliczu planowanej reformy strukturalnej (wydłużenie okresu stanu nieczynnego, przywrócenie możliwości nauczycieli na wcześniejszą emeryturę, wprowadzenie dodatkowego pakietu rekompensat finansowych dla pracowników pedagogicznych oraz niepedagogicznych - odchodzących z zawodu lub na emeryturę). Poruszono kwestię organizacji pomocy psychologiczno - pedagogicznej w Gminie Toruń oraz działania na rzecz powołania w niej Centrum Usług Wspólnych, w którym mieliby zostać zatrudnieni na początek główni księgowi oraz specjaliści do spraw płac toruńskich placówek oświatowych. Poruszono kwestię dotyczące organizacji rozwoju Związku oraz działalności kół w roku szkolnym 2016/2017. |
Dzień PrzedszkolakaWe wtorek 20 września br. obchodzono w Toruniu Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci z poszczególnych przedszkoli uczestniczyły w występach artystycznych w auli CKU. Komisję Międzyzakładową reprezentowała Sekretarz Kol. Elżbieta Wiśniewska. Posiedzenie KMW poniedziałek 29 sierpnia br. odbyło się posiedzenie Komisji Międzyzakładowej. W jego trakcie przyjęto do Związku trzy nowe osoby, udzielono ochrony wybranym osobom, przyjęto plan pracy na okres od września do grudnia, program Rozwoju Związku. Wycieczka do WilnaW dniach od 29 czerwca do 3 lipca br. odbyła się wycieczka członków Naszej Organizacji do Augustowa i Wilna. Uczestnicy zwiedzili sanktuarium w Studzienicznej, popłynęli statkiem po jeziorach augustowskich, odwiedzili pokamedulski zespół klasztorny w Wigrach, zwiedzili także Suwałki. Wizyta na Litwie to dwudniowe zwiedzanie Wilna oraz zamku w Trokach w dniu powrotu do Torunia. Konferencja Minister ZalewskiejW poniedziałek 27 czerwca br. odbyła się w Toruniu konferencja Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej. W jej trakcie przedstawiono kierunki zmian w oświacie, a w szczególności zapowiedź likwidacji gimnazjów i utworzenia ośmioklasowej szkoły powszechnej. Szczegóły na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=17RGHv-mnN4. |