Menu

Współpraca ETUI


fot.Piotr Machnica
 

Europejski Instytut Związków Zawodowych (ETUI , ang. European Trade Union Institute) to niezależne centrum badawcze i szkoleniowe Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (EKZZ)(ang. ETUC). Celem działalności Instytutu jest wzmacnianie na poziomie europejskim, poprzez dostarczaną ekspertyzę i wiedzę interesów pracowników oraz wymiaru społecznego w Unii Europejskiej. Instytut składa się z dwóch działów: działu badawczego obejmującego 3 zespoły: europeizacji stosunków przemysłowych; polityki gospodarczej, zatrudnienia i społecznej; warunków pracy, zdrowia i bezpieczeństwa oraz z działu szkoleń.  Jest to międzynarodowa organizacja non-profit, zatrudniająca około 70 osób z różnych krajów europejskich. ETUI otrzymuje wsparcie finansowe z Unii Europejskiej.

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” od wielu lat prowadzi stałą współpracę z ETUI w zakresie szkoleniowym, w ramach której każdego roku współorganizuje przynajmniej jedno szkolenie międzynarodowe poświęcone tematyce istotnej dla przedstawicieli pracowników w Polsce i innych krajach UE, w czasie którego zapewnione jest tłumaczenie symultaniczne także na j. polski – umożliwiając tym samym podnoszenie wiedzy i kompetencji w środowisku wielonarodowościowym członkom NSZZ „Solidarność” nie władającym biegle językiem obcym. Ponadto w ramach współpracy NSZZ „Solidarność” „udostępnia” dla potrzeb innych szkoleń organizowanych przez ETUI (w oparciu o każdorazowo składane „zapotrzebowanie”) trenerów zatrudnionych w Komisji Krajowej, posiadających wymagane przeszkolenie i doświadczenie w zakresie przygotowania i prowadzenia szkoleń międzynarodowych.

 

Zarządzanie różnorodnością w aspekcie wieku - Warszawa 23-25.04.2018r.

Szkolenie dla członków „grupy pracowniczej” Komitetu Doradczego ds. BHiP

(6-8 września 2017)  Pracownicy atypowi a reprezentacja związkowa

 

 

                                                                         

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.