Menu

14 kwietnia 2004

Komunikat

W dniu 14 kwietnia 2004 r. odbyło się w Warszawie posiedzenie prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", podczas którego postanowiono wystąpić do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem o dopuszczenie Związku - jako organizacji społecznej - do udziału w postępowaniu o cofnięcie koncesji firmom ochroniarskim: ZECO-BIS, ZECO- Systemy Ochrony Mienia Sp. z o. o. oraz ESKORTA Sp. z o. o. W trakcie interwencji służb ochroniarskich tych agencji w "Jedynce Wrocławskiej" poszkodowanych zostało czterech protestujących pracowników. W uzasadnieniu wniosku stwierdza się, iż podstawowym statutowym celem działalności NSZZ "Solidarność" jest obrona praw, godności i interesów pracowniczych członków Związku oraz ich rodzin, a w całej sprawie chodzi o obronę zwolnionych pracowników "Jedynki".

Opiniując projekt rozporządzenia Szefa Służby Cywilnej dot. zasad ustalania rozkładu i wymiaru czasu pracy pracowników administracji rządowej prezydium KK nie zgłosiło do niego uwag.

W trakcie posiedzenia zapoznano się z informacją o sytuacji w poszczególnych branżach i regionach, szczególnie tych, gdzie trwają akcje protestacyjne.

Omówiono także projektowany porządek obrad Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" zaplanowanych na 21 kwietnia br. w Gdańsku.

W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie członków Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" z ks. abp. Henrykiem Muszyńskim i ks. abp. Tadeuszem Gocłowskim, którzy przedstawili Słowo biskupów polskich z okazji przyjęcia Polski do Unii Europejskiej oraz Apel biskupów polskich o odpowiedzialność za przyszłość Polski i Europy w obliczu wstąpienia Polski do struktur Unii Europejskiej. Odbyła się dyskusja dotycząca wielu aspektów prawnych i etyczno-moralnych związanych z Traktatem ustanawiającym Konstytucję dla Europy.

  • Dariusz Wasielewski - rzecznik prasowy KK

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.