Menu

Stanowisko Prezydium KK nr 188/2011 w 27. rocznicę śmierci Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

W 27. rocznicę śmierci Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” oddaje hołd męczennikowi za wiarę, bestialsko zamordowanemu przez Służbę Bezpieczeństwa.
               Ks. Jerzy, niezapomniany kapelan „Solidarności”, do końca pozostał wierny ewangelicznemu wezwaniu, aby zło dobrem zwyciężać. Był niezłomnym orędownikiem umiłowania wolności oraz szacunku dla człowieka pracy - wartości, z których zrodził się Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”.
               Czcząc w zadumie pamięć Błogosławionego ks. Jerzego, nie możemy pozostać obojętni wobec brutalnego zamachu na wartości, które całe życie wyznawał i za które zginął.
               NSZZ „Solidarność” nigdy nie zaakceptuje ataku na Krzyż, zarówno w  Sejmie, jak i w polskim życiu publicznym. Krzyż to symbol polskości, ale również przynależności naszej Ojczyzny do świata chrześcijaństwa i kręgu kultury europejskiej. To znak, w obronie którego wielu Polaków poświęciło wolność, a często i życie. Pod Krzyżem schronienie znajdowała demokratyczna opozycja lat 80. Dziś wszyscy - również wrogowie Krzyża 
- korzystają z wywalczonych wówczas praw i wolności.
               Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” wzywa wszystkie ugrupowania parlamentarne do obrony wartości, którymi kierował się Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko, do obrony Krzyża w polskim życiu publicznym. W 27 lat po męczeńskiej śmierci kapelana „Solidarności” jesteśmy Mu to winni.
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.