Menu

Decyzja Prezydium KK nr 199/2012 ws. opinii o poselskim (KP PiS) projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” pozytywnie opiniuje zawartą w poselskim (KP PiS) projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ideę rozszerzenia zwolnienia z opodatkowania wartości otrzymanych przez pracownika w związku z finansowaniem działalności socjalnej, o której mowa w przepisach o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych o bony, talony i inne znaki, uprawniających do ich wymiany na towary lub usługi. Jednocześnie negatywnie oceniamy brak waloryzacji kwoty przedmiotowego zwolnienia od 2002 r., co powoduje obniżenie realnej wartości pomocy otrzymywanej przez pracownika. W zawiązku z powyższym proponujemy dodanie do art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nowego, niezależnego zwolnienia w zakresie opodatkowania bonów, talonów i innych znaków, uprawniających do ich wymiany na towary lub usługi sfinansowanych w całości ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych lub związków zawodowych do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 380 zł.
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.