Menu

Decyzja Prezydium nr 82/2012 ws. stanu dialogu społecznego w FIAT Auto Poland S.A.

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”  z wielkim  niepokojem przyjmuje informacje o stanie dialogu społecznego w firmie Fiat Auto Poland S.A.

Zgodnie z informacjami, które otrzymujemy od członków Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” nie tylko  blokowane są procedury sporu zbiorowego, ale kadra kierownicza średniego szczebla posuwa się do szantażu wobec członków NSZZ „Solidarność”. Przedłużenie umowy o pracę uzależniane jest od  rezygnacji z członkostwa w związku zawodowym.

Działania te poddają w wątpliwość możliwość rozwiązywania nabrzmiałych konfliktów pomiędzy stronami w duchu dialogu i wzajemnego poszanowania.

Oczekujemy od pracodawcy traktowania Związku jako partnera reprezentującego zbiorowe interesy pracowników a nie jako zagrożenie dla przedsiębiorstwa. Oczekujemy jednoczesnego potępienia niezgodnych z prawem działań. Przede wszystkim zaś oczekujemy uświadomienia średniego personelu kierowniczego o prawach związków zawodowych oraz o obowiązku ich przestrzegania.

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.