Menu

21 marca 2000 (33-35/2000)

Stanowisko Prezydium KK nr 35/2000 ws. realizacji dokumentów XI KZD dotyczących integracji Akcji Wyborczej Solidarność oraz wyborów prezydenckich w 2000 r.

XI KZD NSZZ „Solidarność” skierował do partii i środowisk tworzących AWS dwa wezwania:
- o zrobienie kolejnego kroku ku ich zjednoczeniu poprzez stworzenie jednolitej partii lub co najmniej konfederacji
- o wyłonienie jednego kandydata do wyborów prezydenckich.
Dzisiaj przywódcy niektórych ugrupowań twierdzą, że zachowanie własnej tożsamości przez te ugrupowania jest ważniejsze od budowania jedności prawicy. Jest to najlepsza recepta na utratę tożsamości i odejście w polityczny niebyt przy okazji najbliższych wyborów.
Pomysły na protezy decyzyjne w celu wyłonienia kandydata do wyborów prezydenckich, oceniamy jako karkołomne oraz podważające kompetencje statutowych władz i kartę AWS-u.
Mając na uwadze uchwały KZD oraz doświadczenia z wyborów w 1993 roku wzywamy liderów partyjnych AWS-u do zaprzestania gorszących opinię publiczną sporów uprawianych  w imię partykularnych interesów własnych ugrupowań.
Naszym zdaniem, przedmiotem szerokiego referendum w środowiskach prawicowych powinna być kwestia zjednoczenia prawicy, a nie sprawy personalne.

Decyzja Prezydium KK nr 33/2000 ws. wykreślenia MKK Pracowników BGŻ S.A. z rejestru

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” działając na mocy uchwał KK nr 502/95 oraz nr 555/96, w związku z utworzeniem w Banku Gospodarki Żywnościowej S.A., jednej organizacji związkowej zarejestrowanej w Zarządzie Regionu Gdańskiego skreśla z rejestru Międzyzakładową Komisję Koordynacyjną Pracowników BGŻ S.A. zarejestrowaną pod nr 7 w Krajowym Rejestrze MKK.

Decyzja Prezydium KK nr 34/2000 ws. rejestracji MKK przy „VISTULA” S.A. w Krakowie

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” działając na podstawie uchwały Komisji Krajowej nr 502/95, rejestruje Międzyzakładową Komisję Koordynacyjną NSZZ „Solidarność” przy „VISTULA” S.A. w Krakowie. MKK jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze MKK pod nr „38”.

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.