Logo
Wydrukuj tę stronę

17 czerwca 2002 (112-118/2002)

Stanowisko Prezydium KK nr 112/02 ws. niewypłacania wynagrodzeń pracownikom FPiU BISON-BIAL w Białymstoku

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” apeluje do zarządu „Metalexport” sp. z o.o. w Warszawie, jako większościowego właściciela Fabryki Przyrządów i Uchwytów BISON-BIAL S.A., oraz Ministra Skarbu Państwa o podjęcie odpowiednich działań właścicielskich mających na celu natychmiastową wypłatę zaległych wynagrodzeń pracowniczych załodze FPiU BISON-BIAL w Białymstoku. W praworządnym państwie nie może dochodzić do sytuacji, w której 1300 pracowników przez pięć miesięcy pozostaje bez środków do życia, a pracodawca nie respektuje reguł prawnych obowiązujących w RP.
Konstytucyjnym obowiązkiem Rządu RP jest działanie na rzecz ochrony podstawowego prawa pracowników, jakim jest prawo do wynagrodzenia za pracę.
Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” solidaryzuje się z pracownikami FPiU BISON-BIAL S.A. w Białymstoku w walce o należne wynagrodzenia i o dalszy los tego zakładu pracy.

Decyzja Prezydium KK nr 113/02 ws. przedstawicieli NSZZ „Solidarność” w Radzie Ubezpieczonych

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” postanawia zgłosić kandydatury  Ewy Tomaszewskiej i Stanisława Szweda jako przedstawicieli NSZZ „Solidarność” w Radzie Ubezpieczonych.

Decyzja Prezydium KK nr 114/02 ws. przedstawiciela NSZZ „Solidarność” w Radzie Statystyki

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” postanawia zgłosić kandydaturę  prof. dr hab.  Jana Paradysza jako przedstawiciela NSZZ „Solidarność” w Radzie Statystyki.

Decyzja Prezydium KK nr 115/02 ws. anulowania decyzji Prezydium KK nr 104/02

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” anuluje swą decyzję nr 104/02 podjętą 27 maja 2002 r.

Decyzja Prezydium KK nr 116/02 (do użytku służbowego)

Decyzja Prezydium KK nr 117/02 (do użytku służbowego)

Decyzja Prezydium KK nr 118/02 ws. rejestracji Sekcji Krajowej Pracowników Przemysłu Papierniczego NSZZ „Solidarność”

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dokonuje rejestracji Sekcji Krajowej Pracowników Przemysłu Papierniczego NSZZ „Solidarność”.

 

 

 

 

 

 


 

Copyright © NSZZ "Solidarność" • Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie Microworks

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.