Menu

17 czerwca 2002 (112-118/2002)

Stanowisko Prezydium KK nr 112/02 ws. niewypłacania wynagrodzeń pracownikom FPiU BISON-BIAL w Białymstoku

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” apeluje do zarządu „Metalexport” sp. z o.o. w Warszawie, jako większościowego właściciela Fabryki Przyrządów i Uchwytów BISON-BIAL S.A., oraz Ministra Skarbu Państwa o podjęcie odpowiednich działań właścicielskich mających na celu natychmiastową wypłatę zaległych wynagrodzeń pracowniczych załodze FPiU BISON-BIAL w Białymstoku. W praworządnym państwie nie może dochodzić do sytuacji, w której 1300 pracowników przez pięć miesięcy pozostaje bez środków do życia, a pracodawca nie respektuje reguł prawnych obowiązujących w RP.
Konstytucyjnym obowiązkiem Rządu RP jest działanie na rzecz ochrony podstawowego prawa pracowników, jakim jest prawo do wynagrodzenia za pracę.
Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” solidaryzuje się z pracownikami FPiU BISON-BIAL S.A. w Białymstoku w walce o należne wynagrodzenia i o dalszy los tego zakładu pracy.

Decyzja Prezydium KK nr 113/02 ws. przedstawicieli NSZZ „Solidarność” w Radzie Ubezpieczonych

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” postanawia zgłosić kandydatury  Ewy Tomaszewskiej i Stanisława Szweda jako przedstawicieli NSZZ „Solidarność” w Radzie Ubezpieczonych.

Decyzja Prezydium KK nr 114/02 ws. przedstawiciela NSZZ „Solidarność” w Radzie Statystyki

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” postanawia zgłosić kandydaturę  prof. dr hab.  Jana Paradysza jako przedstawiciela NSZZ „Solidarność” w Radzie Statystyki.

Decyzja Prezydium KK nr 115/02 ws. anulowania decyzji Prezydium KK nr 104/02

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” anuluje swą decyzję nr 104/02 podjętą 27 maja 2002 r.

Decyzja Prezydium KK nr 116/02 (do użytku służbowego)

Decyzja Prezydium KK nr 117/02 (do użytku służbowego)

Decyzja Prezydium KK nr 118/02 ws. rejestracji Sekcji Krajowej Pracowników Przemysłu Papierniczego NSZZ „Solidarność”

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dokonuje rejestracji Sekcji Krajowej Pracowników Przemysłu Papierniczego NSZZ „Solidarność”.

 

 

 

 

 

 


 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.