Menu

5 lutego 2002 (25-27/2002)

Decyzja Prezydium KK nr 25/02 ws. akcji protestacyjnej SKOiW

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” wyraża zgodę na przeprowadzenie przez Sekcję Krajową Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w dniu 12 lutego 2002 r. o godz. 13.00 ogólnopolskiej pikiety protestacyjnej przed Sejmem.

Stanowisko Prezydium KK nr 26/02 ws. zmian w Kodeksie pracy i dialogu społecznego

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” stwierdza, że większość zmian w Kodeksie pracy proponowanych przez pracodawców na forum Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, popieranych przez rząd SLD – UP – PSL, nie prowadzi do ograniczenia bezrobocia. W tym kontekście szczególnie niepokoi fakt, że premier i minister pracy, jako prominentni przedstawiciele rządu, zapowiadają wprowadzenie zmian w życie bez względu na wynik konsultacji społecznych. Prezydium KK stanowczo protestuje przeciwko lekceważeniu dialogu społecznego, co może podważyć sens funkcjonowania Trójstronnej Komisji.

Prezydium KK zwraca się do Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych, aby w trybie konsultacji dotyczących zmian w Kodeksie pracy zasięgnęła opinii m.in. Głównej Inspekcji Pracy oraz Instytutu Medycyny Pracy.

Decyzja Prezydium KK nr 27/02 ws. upoważnienia do reprezentowania na Zgromadzeniu Fundatorów

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” upoważnia Leszka Jankowskiego do reprezentowania NSZZ „Solidarność” na Zgromadzeniu Fundatorów Jasnogórskiej Fundacji „Pro-Patria” Bastion Św. Rocha, które odbędzie się 16 lutego 2002 r. Wyżej wymieniony ma prawo zajmowania stanowisk we wszystkich sprawach określonych porządkiem obrad.

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.