Menu

Decyzja Prezydium KK nr 56/20 ws. Komunikatu Komisji do Parlamentu Europejskiego, Rady Europejskiej, Rady Europejskiego Banku Centralnego, Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Eurogrupy: Skoordynowana reakcja gospodarcza na epidemię COVID-19

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” stoi na stanowisku, że działania związane z walką z COVID- 19, a następnie z odbudową gospodarczą i społeczną muszą co do zasady, uwzględnić konieczność zachowania maksymalnej solidarności pomiędzy państwami członkowskimi, w tym przede wszystkim wobec państw dotkniętych przez epidemię w sposób najbardziej brutalny. Istnieje potrzeba otwartego podejścia do uwspólniania długu i nowych efektywnych form zarządzania współpracą.
Najistotniejszym jest podejmowanie działań związanych z walką z pandemią w duchu dialogu z zachowaniem efektywnego prawa do konsultacji. Nie tylko opiniowanie projektów aktów prawnych, ale szersza dyskusja z partnerami społecznymi o założeniach podejmowanych działań jest kluczowa.
 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.