Menu

Stanowisko Prezydium KK nr 1/18 ws. pozwu Komitetu Obrony Demokracji i wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” nie zgadza się z wyrokiem Sądu Okręgowego w Gdańsku w sprawie pozwu Komitetu Obrony Demokracji dotyczącego zeszłorocznego konfliktu wokół organizacji 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Sąd wydając wyrok  nie wziął pod uwagę wszystkich wniosków dowodowych Solidarności oraz  kontekstu i intencji powstania spornego stanowiska, które było odpowiedzią na sprowokowane przez KOD wydarzenia z sierpnia 2017 r.

Każdy kto choć trochę śledzi życie publiczne w Polsce zauważa, że w manifestacjach Komitetu Obrony Demokracji widoczni i aktywni są ci, których Prezydium wymieniło
w stanowisku, a więc byli esbecy, funkcjonariusze WSI, TW, i liczni przedstawiciele resortowej PRL-owskiej nomenklatury. Prezydium  nie wycofuje się z tych słów, jeszcze raz przypominając, że nie ma tu na myśli władz KOD.

Jednakże władze KOD nigdy nie odcięły się od wymienionych powyżej osób oraz ich bulwersujących wypowiedzi. To oznacza, że się z nimi utożsamiają i uznają te opinie za swoje.

 

NSZZ „Solidarność” odwoła się od wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku.   

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.