Menu

Decyzja Prezydium KK nr 144/17 ws. opinii o rozporządzeniu Rady Ministrów ws. maksymalnego czynszu normatywnego oraz maksymalnej wysokości comiesięcznej raty za cenę mieszkania i ceny 1m2 powierzchni użytkowej mieszkania na wynajem

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” pozytywnie opiniuje projekt rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 września 2017 r. w sprawie maksymalnego czynszu normatywnego oraz maksymalnej wysokości comiesięcznej raty za cenę mieszkania i ceny 1m2 powierzchni użytkowej mieszkania na wynajem.

Zaproponowane w projekcie rozporządzenia maksymalne wysokości czynszu są konkurencyjne w stosunku do obowiązujących na rynku najmu mieszkań. Dlatego, zdaniem NSZZ „Solidarność”, projektowany poziom czynszów przyczyni się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa oraz będzie pozytywnie oddziaływać na decyzje prokreacyjne młodych Polaków. Dostęp do mieszkań o przystępnych czynszach będzie stanowić także impuls do zwiększenia mobilności na wewnętrznym rynku pracy. 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.