Menu

21 listopada 2007 (20/07)

Komunikat

Na wniosek zachodniopomorskiej "Solidarności" Komisja Krajowa zdecydowała, że 14 grudnia w Szczecinie odbędzie się ogólnopolska manifestacja w obronie miejsc pracy w Stoczni Szczecińskiej Nova.

21 listopada w Warszawie odbyło się posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Z okazji wydania 1000 numeru "Tygodnika Solidarność" Komisja Krajowa przyjęła specjalne stanowisko, w którym wyraziła swoje uznanie i podziękowała wszystkim współtworzącym 1000 numerów "Tygodnika Solidarność" na przestrzeni 26 lat. "Dzisiaj Tygodnik pozostał wierny idei wolności, solidarności i walki o godność zwykłego człowieka" - czytamy w stanowisku KK.

Na wniosek złożony przez przewodniczącego ZR Pomorze Zachodnie Mieczysława Jurka, Komisja Krajowa zdecydowała, że 14 grudnia w Szczecinie odbędzie się ogólnopolska manifestacja w obronie miejsc pracy w Stoczni Szczecińskiej Nova. Komisja Krajowa zwróciła się również do rządu o szybką interwencję w celu ratowania zagrożonej Stoczni.

Związkowcy spotkali się również z Jarosławem Kaczyńskim, prezesem PiS i Przemysławem Gosiewskim, szefem klubu parlamentarnego PiS. Podsumowano wynik wyborów i dotychczasową współpracę pomiędzy "S" a Prawem i Sprawiedliwością. Związkowcy zwracali uwagę, na trudności w porozumieniu się z niektórymi działaczami PiS, czy na brak reakcji przedstawicieli rządu na sygnały dotyczące nieprawidłowości w przedsiębiorstwach należących do skarbu państwa. Przedstawiciele "S" dziękowali również za wszystkie sprawy, które udało się pozytywnie załatwić. Związkowcy i przedstawiciele PiS wyrazili wolę współpracy w inicjatywach zmierzających do poprawy sytuacji pracowników.

Komisja Krajowa zapoznała się z dotychczasowymi i przyszłymi działaniami w ramach akcji "Polska przyjazna pracownikom". Jacek Rybicki zaproponował przewodniczącym regionów organizowanie w regionach wystawy satyrycznych rysunków Zbigniewa Jujki, które do 9 grudnia można oglądać w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Przedstawiciele KK zapoznali się również z wynikami raportu dotyczącego nadużywania elastycznych form zatrudnienia przygotowanego przez Stephane Porteta z SPartnera.

Uchwała KK nr 20/07
ws. ogólnopolskiej manifestacji w Szczecinie

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" solidaryzuje się z pracownikami Stoczni Szczecińskiej walczącymi o swoje miejsca pracy i gwarancje zatrudnienia. Komisja Krajowa postanawia zorganizować w dniu 14 grudnia 2007 r. ogólnopolską manifestację w Szczecinie, wspierającą postulaty stoczniowców.

Zwracamy się do wszystkich decydentów, w tym przede wszystkim do rządu o pilną interwencję w tej sprawie.

Komisja Krajowa zwraca się do Rady Krajowego Funduszu Strajkowego o pokrycie 100% kosztów transportu uczestników manifestacji.

Stanowisko KK nr 13/07
ws. tysięcznego numeru Tygodnika Solidarność

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wyraża swoje uznanie i podziękowanie dla wszystkich osób współtworzących tysiąc numerów Tygodnika Solidarność na przestrzeni 26 lat. Tygodnik wpisał się na trwałe w historię wolnych mediów w Polsce. Pozostał też wierny idei wolności, solidarności i walki o godność zwykłego człowieka. Do dzisiaj jest jednym z nielicznych rynkowych tytułów prasowych promujących debatę o problemach społecznych i pracowniczych.

Komisja Krajowa dziękuje obecnej redakcji Tygodnika za pracę na rzecz dialogu i spraw pracowniczych. To praca ważna i wyjątkowa, choć nie zawsze doceniana.

Przy okazji tysięcznego numeru Tygodnika Solidarność Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" podkreśla wagę publicznej debaty o kluczowych sprawach społecznych, istotnych dla milionów Polaków.

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.