Menu

Stanowisko KK nr 1/19 ws. rozwiązania umów o pracę z pracownikami CHROMA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w Żarach

           

        Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” stanowczo protestuje przeciwko łamaniu wolności związkowych w CHROMA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
sp.k.  w Żarach, 68-200 Żary , ul. Przemysłowa 5 i domaga się bezzwłocznego przywrócenia do pracy zwolnionych z naruszeniem prawa członków Tymczasowej Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” oraz kolejnych zwolnionych przez tego pracodawcę członków Związku.

       Rozwiązanie umów o pracę z osobami prawnie chronionymi, natychmiast
po zarejestrowaniu zakładowej organizacji związkowej NSZZ „Solidarność”, jest rażącym naruszeniem prawa pracy i gwarantowanego w Konstytucji RP prawa do swobodnego zrzeszania się. Jest ewidentnym przejawem  dyskryminacji ze względu na przynależność związkową.

       Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” potępia i uznaje za niedopuszczalne stosowane
w CHROMA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w Żarach   praktyki nękania pracowników, lekceważenia przysługujących im praw oraz zastępowania dialogu rozwiązaniami pozaprawnymi.

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.