Menu

Dzisiaj spotkanie Piotra Dudy z Michelem Platinim

Dzisiaj spotkanie szefa “Solidarności” Piotra Dudy z prezydentem UEFA Michelem Platinim. Jednym z tematów rozmów będzie promocja „Solidarności” i jej historii podczas Mistrzostw Europy w 2012 roku.

– Gdańsk jest jednym z czterech miast-gospodarzy EURO 2012 w Polsce. Nie wyobrażam sobie, żeby nasz związek i jego dokonania nie były promowane podczas mistrzostw, np. w wydawanych przez UEFA folderach dla kibiców czy programach zwiedzania dla piłkarskich oficjeli - mówi Piotr Duda.

Przewodniczący “Solidarności” poruszy też podczas dzisiejszego spotkania temat łamania praw pracowniczych w firmach wspierających polski futbol. NSZZ „Solidarność”  od dawna alarmuje o działaniach pracodawcy w sieci Biedronka, sponsora Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie pod koniec roku kilkudziesięciu członkom “Solidarności” nie przedłużono umów o pracę. Kłopoty mają też związkowcy z “Solidarności” w koncernie Coca-Cola, sponsora turnieju EURO 2012. - To mniej radosny obraz sponsoringu polskiej piłki.  Najważniejsza osoba w europejskim futbolu powinna o tym wiedzieć – mówi Piotr Duda.

Szef "Solidarności" ma już przygotowany upominek dla prezydenta Europejskiej Federacji Piłki Nożnej. To wykonane z węgla kilkudziesięciocentrymetrowe figurki Slavka i Slavki – maskotek przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy. To nie pierwszy raz, kiedy wywodzący się z Regionu Śląsko-Dąbrowskiego Piotr Duda przekazuje upominek z węgla swoim rozmówcom. Węglowe figurki św. Barbary trafiły w ręce m. in. Jerzego Buzka oraz unijnych komisarzy Vladimira Śpidli i Güntera Verheugena.

Do spotkania Piotra Dudy z Michelem Platinim dojdzie w szwajcarskim Nyon – siedzibie Europejskiej Federacji Piłkarskiej. Początek rozmów o godz. 14.00.


Dział Informacji KK
 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.