Menu

Proces transformacji cyfrowej

Proces transformacji cyfrowej fot. P.Machnica
12 października w Sali BHP w Gdańsku zakończyło się 2 dniowe międzynarodowe spotkanie eksperckie zorganizowane w ramach projektu „Inicjowanie działań wdrażających Porozumienie Ramowe Europejskich Partnerów Społecznych w sprawie cyfryzacji (EFAD)”, realizowanego z programu Komisji Europejskiej poświęconego tematyce dialogu społecznego.
 
Jednym z głównych celów tego projektu jest doprowadzenie do powstania we wszystkich krajach partnerskich planów działań reprezentatywnych partnerów społecznych prowadzących do wdrożenia EFAD szczególnie w kontekście prawa do odłączania w firmach, w których ma miejsce proces transformacji cyfrowej.
 
W spotkaniu wzięli udział eksperci z wszystkich organizacji partnerskich –  EKZZ, związków zawodowych (z Włoch, Litwy, Macedonii Północnej, Rumunii i Polski), organizacji pracodawców (z Litwy, Macedonii Północnej i Polski) oraz środowisk naukowych.
 
Posiedzenie otworzył Zastępca Przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” Jerzy Jaworski, a wystąpienia ekspertów i ich dyskusje moderowali Barbara Surdykowska  - ekspert  KK NSZZ „Solidarność”  oraz dr Jan Czarzasty z SGH.
 
Organizatorami międzynarodowego spotkania eksperckiego oraz odpowiedzialnymi za jego przebieg byli Karol Nosal (manager projektu) i Maria Żytko (koordynator projektu) z Biura Programów Europejskich KK NSZZ „Solidarność”.

Tutaj wejdź na stronę projektu...

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.