Menu

Konferencja "Solidarność jako wspólnota i braterstwo ludzi pracy"

W dniach 19-20 listopada 2021 r. w Papieskiej Akademii Nauk Społecznych w Watykanie odbędzie się międzynarodowa konferencja zatytułowana "Solidarność jako wspólnota i braterstwo ludzi pracy", która ma dotyczyć potrzeby ożywienia ducha Solidarności na poziomie międzynarodowym.

Zdaniem organizatorów idea solidarności, która czterdzieści lat temu skonkretyzowała się w świadectwie polskich robotników i NSZZ Solidarność, nie straciła swojej aktualności. Otwarła ona nowy rozdział dla ruchów pracowniczych poprzez doprowadzenie do upadku ideologii marksistowskiej. Obecnie wymaga ona jednak pogłębienia i twórczego rozwoju z powodu przemian politycznych i gospodarczych, jakie miały miejsce w świecie od sierpnia 1980. Pogłębione i uwspółcześnione rozumienie idei solidarności, wyrażone w świetle katolickiej nauki społecznej, ma potencjał do rozwiązania kryzysów, z jakimi zmagają się ludzie pracujący na całym świecie.

Konferencja będzie transmitowana na żywo na portalu YouTube na kanale „MCBFS - Solidarność”:

https://www.youtube.com/channel/UCdYDjc-bDUm45qX6RQdtHwA

Dzień pierwszy, język polski:
https://www.youtube.com/watch?v=ZeZpXATdBVk

Dzień pierwszy, język angielski:
https://www.youtube.com/watch?v=QDWEj2JbS_0

Dzień drugi, język polski:
https://www.youtube.com/watch?v=_jAwujcGzWo

Dzień drugi, język angielski:
https://www.youtube.com/watch?v=qoYGTzOyXo4

Zachęcamy do rozpowszechniania informacji o konferencji:

PL: https://wf.upjp2.edu.pl/aktualnosci/konferencja-on-line-solidarnosc-jako-wspolnota-i-braterstwo-ludzi-pracy-19-20112021-212.html
EN: https://wf.upjp2.edu.pl/en/aktualnosci/international-conference-solidarity-as-a-communion-and-brotherhood-of-working-people-19-20-nov-2021-118.html

Facebook: @MCBFSolidarnosc

jw

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.