Menu

Cykliczne spotkanie grupy roboczej Platformy Edukacji EZA

Spotkanie grupy roboczej EZA rozpoczęło się dzisiaj w Wieliczce. Wśród uczestników są działacze związkowi sektora edukacji nie tylko z Polski ale też z Bułgarii, Węgier, Słowacji, Portugali, Litwy, Austrii oraz Hiszpanii. Spotkanie prowadzone jest w trybie hybrydowym.

Tematem spotkania jest wspólna dyskusja nad konsekwencjami zmian wprowadzanych w szkołach w krajach UE ze względu na konieczność opanowania pandemii COVID19. Bezsprzecznie sytuacja epidemiczna już od blisko 2 lat wymusza na nasz wszystkich wprowadzanie w trybie nagłym rozwiązań nietypowych, wcześniej nie testowanych ; tym samym stanowi olbrzymie wyzwanie dla dialogu społecznego również w sektorze edukacji.

W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli zapoznać się z pogłębioną analizą sytuacji szkolnictwa na Węgrzech (Andras Bardocz, KPSZT), w Bułgarii (Yuliyan Petrov, SEP) oraz w Portugalii (Maria Reina Martin, Fidestra). Ponadto przybliżone zostaną rozwiązania systemowe wprowadzone w Polsce z perspektywy placówki edukacyjnej (Agata Adamek, NSZZ „Solidarność”). Obrady zakończą się w piątek, 24 września.

Organizacja i prowadzenie Platformy Edukacji EZA realizowane jest przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” w ramach członkostwa w EZA (Europejskie Centrum Pytań Pracowniczych, www.eza.org).

ar

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.