Menu

Dziś rozpoczyna się 109 Sesja Międzynarodowej Konferencji Pracy

Dzisiaj o godzinie 13 czasu środkowoeuropejskiego rozpocznie się 109 Sesja Międzynarodowej Konferencji Pracy. Ubiegłoroczna Konferencja nie odbyła się ze względu na pandemię koronawirusa.

Ze względu na szczególne okoliczności w jakich się obecnie znajdujemy, w tym roku  Konferencja odbędzie się w zmienionej formule. Przede wszystkim Konferencja odbędzie się w formie zdalnej, poprzez platformę internetową zoom. Stanowi to olbrzymie wyzwanie organizacyjne i techniczne dla organizatorów. Ponadto Konferencja została podzielona na dwie części: część  wiosenną i jesienną. Wiosenna część Konferencji będzie odbywać się do dnia 19 czerwca 2021. Jesienna część 109 Sesji Międzynarodowej Konferencji Pracy  została zaplanowana na okres od 25 listopada do 11 grudnia 2021.

Jak informuje Tygodniowy Biuletyn  109 Sesji Międzynarodowej Konferencji Pracy 2021 dzisiejszy plan posiedzenia  prezentuje  się następująco. Po otwarciu Konferencji planowany jest wybór członków i zastępców do Rady Administracyjnej na kadencję 2021-2024, zatwierdzenie procedur niezbędnych do prowadzenia sesji za pomocą środków wirtualnych oraz wyznaczenie komitetów i grup roboczych oraz ich członków.

Czerwcowe posiedzenia rozpoczną się w dniu 3 czerwca 2021 od posiedzeń komitetów. Przewidziano prace czterech komitetów:

1) Komitet ds. stosowania konwencji i zaleceń (CAS)

2) Nierówności w świecie pracy

3) Odpowiedź na COVID

4) Zabezpieczenie społeczne

5) Uczenie się przez całe życie (uczenie ustawiczne).

Pierwsze trzy komitety: Komitety  ds. stosowania konwencji i zaleceń (CAS), nierówności w świecie pracy oraz odpowiedź na COVID  będą obradowały przez następne dwa i pół tygodnia. Prace komitetów: zabezpieczenie społeczne i uczenie się przez całe życie (uczenie ustawiczne) zostały zaplanowane na część jesienną Konferencji.

Posiedzenie plenarne zostanie wznowione w poniedziałek 7 czerwca. W tym dniu planowane jest przedstawienie sprawozdania przez Dyrektora Generalnego  oraz przez Przewodniczącego Rady Administracyjnej za 2020 i 2021 jak również wprowadzające oświadczenia  Przewodniczącego Konferencji i Przewodniczących Grupy Pracodawców i Grupy Pracowników.

ek

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.