Logo
Wydrukuj tę stronę

88% procent Europejczyków uważa, że Europa socjalna jest dla nich ważna!

88% procent Europejczyków uważa, że Europa socjalna jest dla nich ważna! fot.AdobeStock

Komisja Europejska opublikowała nowe badanie Eurobarometru na temat spraw społecznych. Wynika z niego jednoznaczna potrzeba zajęcia się sprawami społecznymi. Aż 88% procent badanych stwierdziło, że Europa socjalna jest dla nich ważna.

Najpilniejszymi dla nich kwestiami są równe szanse i dostęp do rynku pracy, uczciwe warunki pracy i dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej. 71% ankietowanych uważa również, że brak praw socjalnych jest poważnym problemem, a 62% uważa, że w 2030 r. Europa będzie bardziej socjalna. Wreszcie około 76% ankietowanych, którzy słyszeli o Europejskim filarze praw socjalnych przyznaje, że jego sukces będzie zależał od działań państw członkowskich na rzecz urzeczywistnienia praw socjalnych.

W przypadku Polski wyniki również nie pozostawiają wątpliwości na temat poparcia dla ambitnej polityki socjalnej. Ogólne przekonanie, że Europa socjalna jest ważna wyraża 93% badanych. Najważniejsze sprawy społeczne według Polaków to równe szanse i dostęp do rynku pracy, sprawiedliwe warunki pracy oraz wysoka jakość życia. 78% badanych osób z Polski uznaje brak praw socjalnych za poważny problem. Jednocześnie, 82% Polaków uważa, że powodzenie implementacji Filara socjalnego będzie zależało od działań na poziomie krajowym.

Więcej informacji tutaj

msz

Copyright © NSZZ "Solidarność" • Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie Microworks

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.