Menu

88% procent Europejczyków uważa, że Europa socjalna jest dla nich ważna!

88% procent Europejczyków uważa, że Europa socjalna jest dla nich ważna! fot.AdobeStock

Komisja Europejska opublikowała nowe badanie Eurobarometru na temat spraw społecznych. Wynika z niego jednoznaczna potrzeba zajęcia się sprawami społecznymi. Aż 88% procent badanych stwierdziło, że Europa socjalna jest dla nich ważna.

Najpilniejszymi dla nich kwestiami są równe szanse i dostęp do rynku pracy, uczciwe warunki pracy i dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej. 71% ankietowanych uważa również, że brak praw socjalnych jest poważnym problemem, a 62% uważa, że w 2030 r. Europa będzie bardziej socjalna. Wreszcie około 76% ankietowanych, którzy słyszeli o Europejskim filarze praw socjalnych przyznaje, że jego sukces będzie zależał od działań państw członkowskich na rzecz urzeczywistnienia praw socjalnych.

W przypadku Polski wyniki również nie pozostawiają wątpliwości na temat poparcia dla ambitnej polityki socjalnej. Ogólne przekonanie, że Europa socjalna jest ważna wyraża 93% badanych. Najważniejsze sprawy społeczne według Polaków to równe szanse i dostęp do rynku pracy, sprawiedliwe warunki pracy oraz wysoka jakość życia. 78% badanych osób z Polski uznaje brak praw socjalnych za poważny problem. Jednocześnie, 82% Polaków uważa, że powodzenie implementacji Filara socjalnego będzie zależało od działań na poziomie krajowym.

Więcej informacji tutaj

msz

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.