Menu

Polsko - Niemiecka Rada Kobiet w Szczecinie

20-22 października br. Polsko - Niemiecka Rada Kobiet spotkała się w Szczecinie, w związku z 20. Rocznicą powstania tej międzynarodowej Organizacji, skupiającej członkinie związków zawodowych DGB Meklemburgia Przednia z Niemiec i NSZZ Solidarność - Region Pomorze Zachodnie z Polski.

W dniu 21 października odbyła się uroczysta Konferencja poświęcona historii powstania Rady, która zajmuje się od lat upowszechnianiem informacji z zakresu prawa pracy, zasad funkcjonowania czynnych zawodowo kobiet w rodzinie i w społeczeństwie, poprawia warunki funkcjonowania kobiet na rynku pracy, diagnozuje problemy z obszaru dyskryminacji kobiet i mężczyzn, przeciwdziała im, zajmuje się wymianą doświadczeń i prezentacją dobrych praktyk z zakresu kwestii dotyczących równouprawnienia i współpracy transgranicznej.

Gościliśmy główne władze niemieckich związków zawodowych. Ze strony Niemiec: Uwe Polkien - Przewodniczący związku zawodowego DGB z Niemiec, Volken Schulz DGB Stralsund, Swen Ohlert z Komitetu młodzieżowego związku IC BCE.

Gościem Polskiej grupy był Wiceprzewodniczący Organizacji Marynarzy Kontraktowych NSZZ Solidarność Janusz  Maciejewicz oraz Przewodniczący ZM "Agryf" Dariusz Głogowski. Zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie przyjęli również: Mecenas Bartłomiej Sochański, Konsul Honorowy Niemiec w Szczecinie oraz Pani Barbara Igielska, Dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Projekt Jubileusz XX Lecia istnienia Polsko Niemieckiej Rady Kobiet/Das 20. Jubiläum des Deutsch-Polnischen Frauenrates / został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).


Krajowa Sekcja Kobiet NSZZ "Solidarność"

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.