Menu

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP Ustrzyki Dolne w "Solidarności"

29 grudnia br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych odbyło się Zebranie Założycielskie nowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność".

Podczas zebrania dokonano wyboru Przewodniczącego Komisji Zakładowej, którym został kpt. Marcin Szyjduk - Zastępca Dowódcy JRG.
Wybrano również w skład Komisji Zakładowej: Przemysława Chrząszcza, Jarosława Homę, Krystiana Nawrockiego i Leszka Puszkarskiego.
W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Tomasz Dacko, Piotr Kaszany, Dariusz Koszałka, Rafał Jasiewicz (Przew. KR).
Delegatami na WZD Międzyregionalnej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność" Województwa Podkarpackiego zostali: Marcin Szyjduk i Jarosław Homa.

Komendant Powiatowy st. kpt. Emil Szmyd spotkał się krótko z nową Organizacją "Solidarności" oraz gośćmi z Regionu Podkarpacie: Przew. ZR Tadeuszem Majchrowiczem i Zastępcą Krzysztofem Falem oraz Sekcji Międzyregionalnej: Leszkiem Pelcem - Przew. Sekcji wraz z Zastępcami w osobach Andrzeja Skomry i Marcina Puzona, gratulując wybranym władzom, omówił też najważniejsze sprawy Komendy, która działa w specyficznym terenie Bieszczadów, gdzie mniej jest jednostek OSP niż w innych powiatach woj. podkarpackiego i często zdani są na własne skromne siły i możliwości.
Podczas zebrania członków goście omówili najważniejsze tematy dotyczące funkcjonariuszy i pracowników cywilnych PSP oraz Regionu.

Na dzień wyborów Organizacja zrzesza 16 członków i z zapowiedzi nowych władz wynika, że rozwój Organizacji będzie priorytetem do końca obecnej kadencji.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2022 Roku.

Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ "Solidarność"

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.