Menu

To dopiero początek budowania struktur

W ciągu minionego roku uczestniczyliśmy w wielu istotnych dla naszej branży spotkaniach, między innymi z Ministrem Spraw Wewnętrznych, Komendantem Głównym Policji, Przewodniczącym KK NSZZ „Solidarność” Piotrem Dudą – podsumowuje, przy okazji branżowego święta, związkowe działania Krzysztof Potaczek, przewodniczący OM NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Opolskiego z siedzibą w Kluczborku.

Podejmowaliśmy, z pozytywnym skutkiem, działania w sprawach pracowniczych naszych członków związku. Mamy również w planach przeprowadzenie akcji oddania krwi razem z naszymi kolegami ze Służby Więziennej oraz Straży Pożarnej. Powyższa akcja zostanie przeprowadzona w najbliższym czasie – zapowiada Potaczek.

Objęliśmy działaniem naszego związku całe województwo opolskie oraz śląskie, co jest dużym sukcesem, bo z województwa śląskiego wywodzi się aktualny przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów w Warszawie co jednoznacznie wskazuje, iż funkcjonariusze skupiając się w naszej organizacji związkowej pokazali mu czerwoną kartkę. Powstanie naszej organizacji związkowej na Śląsku jest złamaniem hegemonii starego związku policyjnego i jasnym sygnałem, że jest to dopiero początek budowana struktur ogólnokrajowych. Należy podkreślić, iż z powodu Covid-19 działalność związkowa jest mocno ograniczona - dodaje przewodniczący.

Region Śląsk Opolski / mk

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.