Menu

Ponad 600. nowych członków i ponad 20. nowych organizacji!

Ponad 600. nowych członków i ponad 20. nowych organizacji! fot.M.Lewandowski

Ponad sześciuset nowych członków i ponad dwadzieścia nowych organizacji związkowych, to efekt pracy najpierw 11. a obecnie 13. organizatorów związkowych, pracujących w ramach programu pilotażowego Komisji Krajowej - „Rozwój Związku”. W miniony czwartek i piątek odbyły się w Zakopanem pierwsze warsztaty nowych organizatorów.
 

- Nie wszystkie makroregiony zdecydowały się na zatrudnienie organizatorów w ramach programu pilotażowego, mimo to tych jedenastu, a od niedawna trzynastu organizatorów osiągnęło niezłe wyniki – mówił podczas otwarcia warsztatów Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność”, który nadzoruje pilotaż.


O uruchomieniu pilotażowego programu zdecydowała Komisja Krajowa w ubiegłym roku. Wszystkie regiony Związku zostały podzielone w 10 makroregionów, którym KK sfinansowała zatrudnienie po 2. organizatorów. Obecnie w 8 makroregionach od lutego funkcjonuje 11. organizatorów, a w ostatnim czasie liczba ta zwiększyła się do 13.

- Pomimo pandemii, z powodu której przez dwa miesiące organizatorzy praktycznie pozbawieni byli możliwości działania, stworzyli oni ponad 20. nowych organizacji i przekonali do zorganizowania się w NSZZ „Solidarność” 615. nowych członków – relacjonowała Karolina Kubacka z zespołu regionalnego i promocji Związku KK, koordynująca pracę organizatorów.


Całość projektu spina system informatyczny, dzięki któremu na bieżąco przekazywane są informacje o liczbie spotkań, nawiązanych kontaktach oraz oczywiście liczbie nowych członków i organizacji związkowych.

Główna część warsztatów poświęcona była przede wszystkim wymianie doświadczeń. Organizatorzy nie tylko dzielili się swoimi doświadczeniami, ale również dużo mówili o problemach, które pojawiały się podczas rozmów z pracownikami.

Z kolei w części szkoleniowej Ireneusz Pszczoła, jeden z bardziej doświadczonych organizatorów, dzielił się swoimi metodami prowadzenia rozmów indywidualnych i swoim „warsztatem pracy”. Podobnie Janusz Zabiega, szef działu szkoleń Komisji Krajowej, który na co dzień prowadzi szkolenia z rozwoju związku.

Organizatorzy spotkali się również z przedstawicielami Krajowej Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność”. Rozmawiali głównie o planowanych na jesień III Forum Młodych, które odbędzie się w Spale.

- Dużą wartością tych warsztatów była również możliwość spotkania. Organizatorzy pracując w całym kraju nie mają na co dzień możliwości do takich spotkań. A to bardzo ważne dla budowania zintegrowanego zespołu naszych organizatorów – podsumował efekty warsztatów Tadeusz Majchrowicz.


Zapowiedział, że będą się one odbywały cyklicznie.

ml

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.