Menu

Zwiększenie liczby członków Związku przynosi efekty

Organizacja zakładowa NSZZ „Solidarność” w Scania Produsction Słupsk S.A. w ostatnim czasie zwiększyła liczbę członków związku zawodowego o ponad 50 proc. Zaplanowane w tym zakresie działania Komisji Zakładowej pod przewodnictwem Kolegi Mirosława Okuniewskiego przyniosły oczekiwane skutki.

Wzmocniona dużą liczbą związkowców organizacja zakładowa podjęła działania zmierzające do poprawy warunków pracy i płacy w zakładzie.  W piątek 13 września związki zawodowe podpisały z pracodawcą porozumienie. Efektem tego porozumienia jest wzrost wynagrodzenia o prawie 700 złotych.

Początkowo pracodawca, jak to zwykle bywa, nie był skłonny, aby przystać na wnioskowane przez Związek podwyżki i proponował wzrost płac na znacznie niższym poziomie. Po trudnych  negocjacjach, liczebnie duża, organizacja związkowa postanowiła wejść z pracodawcą w  spór zbiorowy. Przeprowadzona w ramach sporu przed dyrekcją firmy „masówka”, w której wzięła udział bardzo duża liczba związkowców „zmiękczyła serce” pracodawcy.

Związkowcom udało się też uzyskać: wypłatę części podwyżek już od 1 lipca br. i zwiększyć dodatek stażowy. Zwiększenie uzwiązkowienia o 50 proc. przyniosło takie rezultaty. Gdyby liczba związkowców wzrosła o 100 proc.? Z zapewnień Przewodniczącego Komisji Zakładowej wynika, że nadal będą pracowali nad tym, zeby do związku zawodowego przystąpiło jeszcze więcej pracowników SCANIA Production w Słupsku SA.

Region Słupski

 

 

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.