Menu

Stokrotka – nowa organizacja w Regionie Rzeszowskim

Stokrotka – nowa organizacja w Regionie Rzeszowskim fot.Elpro

Pracownicy handlu, to Załoga w której większą część stanowią kobiety, pracujące bardzo ciężko, a jednocześnie grupa zawodowa o najniższych dochodach. Możemy wspólnie, organizując się w NSZZ „Solidarność” działać w zakresie poprawy warunków pracy. Tam, gdzie funkcjonuje profesjonalny związek zawodowy z zapleczem prawnym i eksperckim sytuacja pracowników ulega zmianom, wygląda lepiej, prawa pracownicze są bardziej respektowane. NSZZ „Solidarność” skutecznie staje w obronie godności i praw człowieka, posiadamy wiedzę i doświadczenie. Razem możemy pomagać pracownikom w budowaniu dobrych relacji z pracodawcą.

7 kwietnia 2019 roku pracownicy Stokrotki z Mielca podjęli decyzję o zorganizowaniu się i zasileniu szeregów członków NSZZ „Solidarność”.  Przeprowadzono wybory, które z ramienia Regionu Rzeszowskiego koordynowali: Joanna Turoń, Rafał Rzepecki oraz Marek Bajda. Z dniem 26 kwietnia 2019 roku w Regionalnym Rejestrze Organizacji Wydziałowych i Oddziałowych Regionu Rzeszowskiego zarejestrowano Organizację Oddziałową NSZZ „Solidarność” w Stokrotka Sp. z o.o. Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Mielcu.

Na funkcję Przewodniczącej została wybrana Anastazja Sudoł. Nowo powstałą Organizację Oddziałową witamy na pokładzie oraz życzymy wszelkich sukcesów w działalności związkowej.

Joanna Turoń
Kierownik Regionalny ds. Rozwoju

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.