Menu

Rozwój w Łodzi

Rozwój w Łodzi fot.W.Obremski
W okresie od czerwca 2014 roku do grudnia 2015 w Regionie Ziemia Łódzka powstało 11 organizacji zakładowych i 1 oddziałowa. W wyniku wspólnych działań Zarządu Regionu z Działem Rozwoju Związku Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" udało się pozyskać kilkuset nowych członków.
 
Podczas współpracy zespół organizatorów związkowych z Regionu i KK prowadził intensywne działania organizujące w kilku zakładach pracy. Dzięki kampaniom powstało kilka organizacji oddziałowych w firmach handlowych m.in. w Carrefourze, Castoramie i ALMIE, gdzie współpracowano z komisjami zakładowymi i wykorzystywano możliwości kontaktowania z pracownikami wynikające z „Porozumień o współpracy” między organizacjami a firmami. Poza tym sukcesem zakończyły się działania w firmie cukierniczej Barry Callebaut, gdzie powstała organizacja zakładowa.  Przeprowadzono także akcje rekrutacyjne w sieciach Biedronki i Auchan, gdzie również udało się pozyskać nowych członków Związku.
 
Współpraca została także zintensyfikowana w obszarze organizacji już istniejących. W sumie przy współpracy z Działem Szkoleń KK przeszkolono liderów z 13 organizacji zakładowych, którzy obecnie zajmują się organizowaniem pracowników w swoich zakładach wg przygotowanych planów rozwoju.
 
Wkrótce "Solidarność" rozpoczyna kolejne kampanie, tym razem w zakładach pracy ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Radomsku.
 
ml
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.