Menu

Pięć nowych organizacji i 250 nowych członków podlaskiej "Solidarności" Wyróżniony

W 2015 roku w Regionie Podlaskim zorganizowano około 250 nowych członków NSZZ „Solidarność”. Powstało 5 nowych organizacji związkowych zrzeszających w sumie 150 członków. Pracownicy zorganizowali się głównie w sektorze samorządowym, gdzie powstały organizacje w Urzędzie Miasta i Gminy w Sokółce, Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku, czy Przedsiębiorstwie Gospodarowania Odpadami w Suwałkach. Jednak pojawiły się także nowe organizacje zakładowe w firmach prywatnych: Erbud Grajewo oraz Furnirex Sp. z o. o. w Hajnówce. 

- Rozwój Związku to jedno z kluczowych zadań Zarządu Regionu Podlaskiego. W jego realizacji pomocne są szkolenia i seminaria, których celem jest pobudzenie członków i liderów „Solidarności” do aktywności związkowej. Daje nam to wymierne efekty i tylko w 2015 roku organizacje zakładowe, których przedstawiciele brali udział w tych szkoleniach, zwiększyły swoją liczebność o 100 nowych członków – relacjonuje Cezary Janucik, regionalny koordynator ds. rozwoju Związku.

Dobry wynik zanotowała organizacja zakładowa z Browarów Dojlidy, w której działania przeszkolonych do organizowania na zakładzie pracy liderów związkowych zaowocowały pozyskaniem 50 nowych członków. Równie dobrym przykładem jest powstanie nowej organizacji zakładowej w firmie z branży meblarskiej Furnirex w Hajnówce, gdzie na 220 pracowników już 70 należy do utworzonej w tym roku organizacji kierowanej przez Mateusza Zalewskiego.

- W przyszłym roku będziemy kontynuować działania rozwojowe w Regionie. Zamierzamy przeprowadzić kolejne kampanie w nieuzwiązkowionych zakładach oraz jeszcze intensywniej pracować z komisjami zakładowymi. Planujemy ponowić współpracę z Działem Rozwoju Komisji Krajowej i mam nadzieję, że w nasze szeregi wstąpi wiele nowych osób, które będą z nami tworzyły podlaską związkową drużynę, dodaje Cezary Janucik.
ks

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.