Menu

Finał konkursu plastycznego „Mój dom, moje miasto, moja Ojczyzna”

Finał konkursu plastycznego „Mój dom, moje miasto, moja Ojczyzna” fot. Region Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność"
16 listopada odbył się finał XXIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Mój dom, moje miasto, moja Ojczyzna” organizowanego przez Międzyregionalną Sekcję Oświaty I Wychowania NSZZ "Soloidarność" Dolny Ślask.
 
"Chcemy żyć w świecie bez wojen" – organizatorzy konkursu plastycznego "Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna" nie przypuszczali jak bardzo aktualne stanie się tegoroczne hasło w dniu rozstrzygnięcia konkursu.
 
Dwuletnia przerwa spowodowana pandemią koronawirusa nie spowodowała zmniejszenia zainteresowania dzieci i młodzieży konkursem. Jak podkreślali podczas spotkania w siedzibie ZR Danuta Utrata i Janusz Wolniak, prace plastyczne wykonane były na wysokim poziomie.
 
Zasłużone laury zebrali przedszkolacy, uczniowie dolnośląskich szkół, którym gratulowali m.in. marszałek Marcin Krzyżanowski, kurator oświaty Janusz Wrzal, Krystyna Kochan (Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania Wrocław Krzyki) oraz przewodniczący dolnośląskiej Solidarności Kazimierz Kimso.
 
Wśród nagród dla uczestników konkursy był m.in. wyjazd do Brukseli zaoferowany przez poseł Beatę Kempę, o czym poinformował dyrektor jej biura Krzysztof Tarnawski.
 
Swoistą lekcją patriotyzmu był występ wrocławskiego muzyka Wojciecha Popkiewicza.
 
Po wręczeniu nagród młodzi artyści w towarzystwie opiekunów i rodziców uczestniczyli w otwarciu wystawy konkursowej, którą można zobaczyć do 23 grudnia w holu ZR na pl. Solidarności 1/3/5 na I piętrze.
 
Celem konkursu jest upowszechnianie wartości patriotycznych i obywatelskich wśród dzieci i młodzieży Dolnego Śląska. Konkurs organizowany jest dla uczczenia Święta Niepodległości 11 Listopada.

Region Dolny Śląsk
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.