Menu

„S” podpisała porozumienie płacowe ze starostą żarskim

20 października 2022 roku, po negocjacjach ze starostą żarskim Józefem Radzionem, przedstawiciele NSZZ „Solidarność” z Domów Dziecka w Żarach, Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Powiatu Żarskiego, Domów Pomocy Społecznej w Lubsku i Miłowicach, Powiatowego Urzędu Pracy w Żarach, Starostwa Powiatowego w Żarach, Powiatowej Komisji Koordynacyjnej w Żarach i Regionu Zielonogórskiego podpisali porozumienie z Powiatem Żarskim dotyczące podwyżek płac dla pracowników zatrudnionych w jednostkach prowadzonych przez Powiat Żarski.
 
Jak informuje Bogusław Motowidełko, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze, i Krzysztof Sobczak, przewodniczący Powiatowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność” w Żarach, strony uzgodniły, że zaplanowana przez Zarząd Powiatu Żarskiego w dniu 19 września 2022 roku podwyżka płacy zasadniczej w wysokości 600 złotych brutto, w przeliczeniu na pełen etat, będzie przysługiwała od 1 stycznia 2023 roku każdemu pracownikowi zatrudnionemu w jednostkach organizacyjnych podległych Powiatowi Żarskiemu.
 
– Jest to kolejne, w ostatnich kilku miesiącach, porozumienie zawarte przez organizacje zakładowe NSZZ „Solidarność” przy współudziale Regionu Zielonogórskiego i Oddziału Żarskiego Regionu (Powiatowa Komisja Koordynacyjna) dla pracowników jednostek samorządowych objętych działalnością naszego związku – przekazują przedstawiciele zielonogórskiej Solidarności.
 
– Za dobre porozumienie na rzecz członków związku dziękujemy zakładowym negocjatorom związkowym NSZZ „Solidarność”, Powiatowej Komisji Koordynacyjnej z Żar i Regionu Zielonogórskiego. Zorganizowani, razem – możemy więcej! – dodają.

źródło: NSZZ "S" Region Zielonogórski
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.