Menu

Strajk ostrzegawczy W&W Lubsko w Regionie Zielonogórskim

26 lipca 2022 r. w firmie W&W Polska Sp. z o.o. w Lubsku w woj.Lubuskim od godz.12:00 - 14:00 odbył się strajk ostrzegawczy w ramach trwającego od dnia 8 marca 2022r. sporu zbiorowego. 
 
Firma z Niemieckim kapitałem zatrudnia około 120 Polskich Kobiet. Zajmuje się produkcją obuwia skórzanego, które trafia na rynek nie tylko Niemiec ale Europy i niektórych państwa świata. 
 
Oczekiwaniem załogi jest podwyżka 450 zł brutto od maja 2022 r. Ze strony załogi jeszcze możliwość szukania kompromisu i porozumienia  w sprawie terminu wprowadzenia podwyżki o czym negocjatorzy związkowi poinformowali kierownictwo zakładu podczas poprzedniej rundy mediacji.
 
W najbliższy  poniedziałek ostatnie spotkanie w ramach mediacji; w przypadku nie dojścia do porozumienia pracownice zakładu w Lubsku zapowiedziały w dniach 1-5 sierpnia strajk 4h/dziennie, a od 20 sierpnia strajk w pełnym wymiarze. 
 
Działania te popiera Zarząd Regionu Zielonogórskiego NSZZ „Solidarność".
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.