Menu

Dodatkowa nagroda dla pracowników ArcelorMittal!

Dodatkowa nagroda dla pracowników ArcelorMittal! fot. NSZZ "S" AMP
1700 zł brutto dodatkowej nagrody wynegocjowały dla pracowników ArcelorMittal Poland zakładowe organizacje związkowe, m.in. NSZZ „Solidarność”. Pieniądze zostaną wypłacone w dwóch transzach: we wrześniu i w listopadzie.
 
Negocjacje dotyczące wypłaty dodatkowej nagrody rozpoczęte zostały z inicjatywy organizacji związkowych. – Liczyliśmy na więcej, ale na początku pracodawca nie był skory do podjęcia jakichkolwiek rozmów na ten temat. Podkreślał, że negocjacje płacowe na 2022 rok zostały już zakończone, a poczynione w ich trakcie ustalenia są realizowane. Ostatecznie skłoniliśmy go do negocjacji, w trakcie których uzgodniliśmy, że na konta pracowników wpłynie w sumie 1700 zł. To dodatkowe pieniądze, ich wypłata nie była wcześniej planowana – mówi Mirosław Nowak, sekretarz „Solidarności” w dąbrowskim oddziale AMP.
 
O wypłatę dodatkowej nagrody w 2022 r. wystąpiło pięć największych organizacji związkowych funkcjonujących w AMP 17 maja br. Wnioskowana kwota była na poziomie 2.500 zł. Pierwsza odpowiedź pracodawcy w tym zakresie była negatywna jednak po stanowczym ponowieniu wystąpienia przez stronę związkową w dniu 14 czerwca br. przedstawiciele AMP przystąpili do rozmów.
 
Porozumienie dotyczące wypłaty dodatkowej nagrody organizacje związkowe podpisały z pracodawcą 15 lipca. Zgodnie z jego zapisami, wraz z wypłatą za sierpień, czyli do 10 września na konta pracowników koncernu wpłynie 1000 zł brutto. Kolejna transza nagrody, 700 zł brutto zostanie wypłacona razem z wynagrodzeniem za październik, przed 10 listopada.
 
AMP jest największym producentem stali w Polsce. Łącznie koncern zatrudnia ok. 10 tys. osób.
 
www.solidarnosckatowice.org.pl
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.