Menu

Wielkopolska Solidarność chce uelastycznić czas pracy

Wielkopolska Solidarność chce uelastycznić czas pracy fot. NSZZ "S" Region Wielkopolska

Działając wspólnie w Wielkopolskiej Radzie Dialogu Społecznego, reprezentatywne organizacje pracodawców i pracobiorców – z inicjatywy NSZZ „Solidarność” Region Wielkopolska i Pracodawców RP Wielkopolska – zainicjowały prace nad stworzeniem nowych regulacji w ramach Kodeksu pracy, dotyczących uelastycznienia czasu pracy przy wykorzystaniu porozumień w formule układów pracy.

Inicjatorzy przekonują, że problem wiąże się z przerwami w procesach produkcyjnych, wynikających z przerwania łańcucha dostaw, pandemii COVID oraz następstw wybuchu wojny na Ukrainie. Pandemia COVID-19 oraz inflacja dezorganizują bieżące procesy gospodarcze, wpływając niekorzystnie na sytuację pracodawców i pracobiorców.

Wobec powyższego, w trosce o przyszłość, o dobrą kondycję firm oraz stabilne, godne i bezpieczne zatrudnienie pracujących w nich pracowników reprezentatywne organizacje pracodawców oraz reprezentatywne związki zawodowe z województwa wielkopolskiego podejmują wspólny dialog w celu przeciwdziałania kryzysowi gospodarczemu.

Ta wspólna wielkopolska inicjatywa dwóch z trzech stron dialogu społecznego ma na celu zwrócenie uwagi rządzącym na konieczność wprowadzenia zmian w Kodeksie pracy. Zmian, które będą korzystne zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, ale przede wszystkim dla polskiej gospodarki.

W dniu 20 lipca 2022 roku w siedzibie Izby odbyła się konferencja prasowa dotycząca elastycznego czasu pracy, w której wzięli udział: Jarosław Lange – przewodniczący Zarządu Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność”, Wojciech Kruk – prezydent Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, przewodniczący WR3, oraz Tomasz Działyński – prezes Pracodawcy RP Wielkopolska.

Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.