Menu

Wydatki na naukę są inwestycją w rozwój Polski

Wydatki na naukę są inwestycją w rozwój Polski fot.pixabay.com

Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” wystosował stanowisko ws. wynagrodzeń w oświacie, wyższych uczelniach i instytutach naukowych.

„Zarząd Regionu Dolny Śląsk wyraża głębokie zaniepokojenie brakiem postępu w rozmowach dotyczących realizacji porozumienia z Solidarnością z 2019 r. w sprawie wynagrodzeń w oświacie oraz w związku z wstrzymaniem kolejnego etapu wynagrodzeń w uczelniach wyższych i instytutach naukowych” – czytamy w piśmie.

Zarząd Regionu wyraża przekonanie, że wydatki na oświatę i naukę nie mogą być traktowane jako koszty działania państwa, ale są inwestycją, bez której rozwój Polski jest niemożliwy. „Zwracamy się do Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Premiera Rzeczypospolitej Polskiej o podjęcie wszelkich możliwych działań, aby złożone zobowiązania wobec tych środowisk zostały bez zbędnej zwłoki zrealizowane” – głosi stanowisko.

Region Dolny Śląsk

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.