Menu

Nie żyje Jerzy Goiński - pogrzeb 7 stycznia

Z wielkim smutkiem przekazujemy informację o śmierci Jurka Goińskiego. Po nierównej walce z chorobą, w dniu 1 stycznia 2022 r. odszedł Jerzy Goiński - Przewodniczący NSZZ „Solidarność” w ArcelorMittal Poland S.A. Miał 65 lat.

Związany z NSZZ „Solidarność” od początku jej powstania - praktycznie poświęcając swoje życie działalności na rzecz innych ludzi. Jerzy Goiński był Przewodniczącym dąbrowskiej Solidarności w ArcelorMittal Poland S.A. nieprzerwanie od kwietnia 2006 r., a od 2010 r. szefem Solidarności całego ArcelorMittal Poland S.A.

Pełnił szereg funkcji we władzach Związku. Był: Delegatem na Krajowy Zjazd Delegatów i Członkiem Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Delegatem na Walne Zebranie Delegatów Regionu Śląsko-Dąbrowskiego i Członkiem Zarządu Regionu, Delegatem na Kongres Krajowego Sekretariatu Przemysłu Metalowego NSZZ „Solidarność”, Delegatem na Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Hutnictwa, Członkiem Rady Krajowa Sekcja Hutnictwa, Delegatem na Walne Zebranie Delegatów Regionalnej Sekcji Hutnictwa NSZZ „Solidarność” Regionu Śląsko-Dąbrowskiego i jednocześnie Członkiem Rady Regionalnej Sekcji Hutnictwa NSZZ „Solidarność” Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, Delegatem na Zakładowe Zebranie Koordynacyjne Delegatów Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność” ArcelorMittal Poland S.A., Członkiem Zakładowej Komisji Koordynacyjnej Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność” ArcelorMittal Poland S.A. oraz Przewodniczącym Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność” ArcelorMittal Poland S.A., Delegatem na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ „Solidarność” ArcelorMittal Poland S.A. – Dąbrowa Górnicza, Członkiem Międzyzakładowej Komisji MOZ NSZZ „Solidarność” ArcelorMittal Poland S.A. – Dąbrowa Górnicza i jej Przewodniczącym.

Jerzy Goiński aktywnie działał już podczas strajków w latach ‘80, późnej w Prezydium Związku w Hucie Katowice. Był jednym z negocjatorów pakietu socjalnego zawartego podczas prywatyzacji Polskich Hut Stali. To z Jego inicjatywy powstał pomnik Porozumienia Katowickiego znajdujący się przy głównej bramie ArcelorMittal Poland S.A. i to dzięki Jego determinacji waga porozumień zawartych w Hucie Katowice, dzięki którym mógł w Polsce zostać utworzony jednolity Związek Zawodowy NSZZ „Solidarność” - została doceniona. Na swoim koncie ma szereg zasług na rzecz Pracowników, Członków Związku i osób indywidualnych, których nie sposób opisać. W swoich działaniach był nieustępliwy i skuteczny.

MOZ NSZZ „Solidarność” ArcelorMittal Poland S.A. – Dąbrowa Górnicza

Uroczystości pogrzebowe śp. Jerzego Goińskiego odbędą się w piątek 7 stycznia. O godz. 12.00 rozpocznie się msza święta w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej (ul. Królowej Jadwigi 17). Po nabożeństwie zmarły zostanie odprowadzony na cmentarz komunalny przy ul. 11 Listopada 6a.


 

  

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.