Menu

Protest związkowców i pracowników Koltaru

Związkowcy wraz z pracownikami Grupy Azoty Koltar sp. z o.o. oddział w Kędzierzynie-Koźlu pikietowali w poniedziałek, 20 grudnia, przed siedzibą firmy. Organizatorem pikiety była OM NSZZ „Solidarność” Grupy Azoty ZAK SA, do której należą również członkowie z Grupy Azoty KOLTAR sp. z o.o. oddział w Kędzierzynie-Koźlu. Pikieta była protestem przeciwko działaniom prezes Izabeli Majerskiej.

Główne postulaty pikiety to: sprzeciw wobec braku podwyżek, sprzeciw przeciw ograniczaniu działalności związkowej, sprzeciw przeciwko zamiarowi zwolnienia z pracy przewodniczącego Organizacji Oddziałowej w Koltarze, sprzeciw przeciwko podjętym działaniom zastraszających pracowników i związkowców w Koltarze. Dyrektor Izabela Majerska nie wyszła do pikietujących, przyglądała się im jedynie z okna.

W pikiecie uczestniczyło około 30 członków NSZZ „Solidarność” na czele z zastępcą przewodniczącego Zarządu Regionu Grzegorzem Adamczykiem, przewodniczącym Rady Oddziału Zarządu Regionu Śląska Opolskiego w Kędzierzynie-Koźlu Mariuszem Pilichowskim. Była to pikieta jedynie ostrzegawcza. Kolejna pikieta, o zasięgu regionalnym, odbędzie się najprawdopodobniej w styczniu lub lutym.

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.