Menu

Grudzień '81. Zapraszamy na koncert pieśni bardów Solidarności!

„Tygodnik Solidarność” i portal Tysol.pl pragną zaprosić Państwa na „Grudzień '81” – koncert na 40-lecie wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Wydarzenie odbędzie się dokładnie w wigilię 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego – 12 grudnia 2021 r. w Natolińskim Ośrodku Kultury w Warszawie, początek o godz. 18:00.

Wstęp wolny, choć liczba miejsc ograniczona – wejściówki będą do pobrania po wypełnieniu oświadczenia dot. szczepienia COVID-19 w Natolińskim Ośrodku Kultury (ul. Na Uboczu 3), rezerwacje można nadsyłać także na biuro@stowarzyszeniewest.pl.

Zespół Sonanto wystąpi w najszerszym składzie wokalistów i instrumentalistów, przypominając publiczności pieśni najważniejszych bardów Solidarności – Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Macieja Pietrzyka czy Jana Pietrzaka. Koncert będzie muzyczną opowieścią o Solidarności – jej początkach, codziennym opozycyjnym życiu, dramacie stanu wojennego oraz ostatecznym zwycięstwie w walce z reżimem.

W programie koncertu zatem wiele pieśni, które po latach same stały się symbolami Solidarności i tego okresu historii Polski.

www.tysol.pl

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.