Menu

Wyższe płace w gliwickim zakładzie Isover

Podniesienie stawek godzinowych o 2,50 zł brutto dla osób rozliczanych w systemie godzinowym oraz 420 zł brutto miesięcznej podwyżki dla pozostałych pracowników firmy – to najważniejsze zapisy porozumienia podpisanego 2 grudnia z pracodawcą przez „Solidarność” działającą w zakładzie Isover w Gliwicach.

Podwyżki wejdą w życie 1 stycznia 2022 roku i otrzymają je wszyscy pracownicy firmy, co było jednym z celów zakładowej „Solidarności”. Wyjątkiem jest jedynie kadra zarządzająca i kilka osób, które w ostatnim kwartale tego roku otrzymały podwyżki indywidualne. – Bardzo nam na tym zależało, bo w poprzednich latach pracodawca nie zgadzał się na podwyżki dla wszystkich i część osób była pomijana. Za sukces uważamy też wynegocjowane kwoty podwyżek, biorąc pod uwagę fakt, że zaczynaliśmy rozmowy od 1,50 zł brutto na godzinę – mówi Piotr Biskup, przewodniczący „S” w gliwickiej spółce. Podkreśla, że podczas negocjacji pracodawca zwracał uwagę na rosnącą inflację, która pociąga za sobą coraz wyższe ceny energii oraz komponentów potrzebnych do produkcji.

Podniesienie stawek godzinowych o 2,50 zł brutto oznacza, że płace zasadnicze osób rozliczanych w takim systemie, w miesiącu, w którym wypada 168 godzin roboczych, będą wyższe o 420 zł brutto. O taką samą kwotę wzrosną też stawki pozostałych pracowników firmy. – Od stawki zasadniczej liczony jest m.in. urlop, chorobowe, więc zależało nam na jak największym wzroście wynagrodzenia zasadniczego. Z tego względu zrezygnowaliśmy z negocjacji premii na Święta Bożego Narodzenia – dodaje Piotr Biskup.

Gliwicki zakład Isover zatrudnia przeszło 300 pracowników. Firma produkuje materiały izolacyjne.

www.solidarnosckatowice.pl

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.