Menu

Jonak znów zatańczy. Pięściarz stanie w ringu z logiem czterdziestolecia „Tygodnika Solidarność” na plecach!

Jonak znów zatańczy. Pięściarz stanie w ringu z logiem czterdziestolecia „Tygodnika Solidarność” na plecach! fot. R.Wąsik

Już 26 listopada Damian Jonak (41-1-1, 21 KO) zmierzy się w rewanżowej walce z Andrew Robinsonem (25-5-1, 7 KO) podczas gali Tymex Boxing Night 19 w Radomsku. Polski bokser stanie w ringu z logiem czterdziestolecia „Tygodnika Solidarność” na plecach.

– Noszę logo związkowe na plecach podczas każdej walki. Podczas najbliższej pojawi się tam logotyp czterdziestolecia „Tygodnika Solidarność”. Będzie ładnie wyeksponowany, po raz pierwszy w kolorze - powiedział Jonak w rozmowie z „TS”, zapewniając, że Solidarność nosi nie tylko na plecach, ale również w sercu.

Jonak od kilkunastu lat jest członkiem NSZZ Solidarność. Promuje związek na imprezach sportowych i w wypowiedziach publicznych.

Ostatnią walkę Polak stoczył w kwietniu 2019 roku w katowickim Spodku podczas gali MB Boxing Night „Ostatni taniec”, również z Andrew Robinsonem. Po wyrównanej ośmiorundowej walce Andrew Robinson pokonał przez niejednogłośną decyzję sędziów (78:74, 75:77, 77:75) Damiana Jonaka. To pierwsza porażka w zawodowej karierze polskiego boksera. Uważa on jednak wynik walki za niesprawiedliwy.

Po ponad dwóch latach będzie miał szansę odegrać się na rywalu.

Gala, na której pojawi się Damian Jonak, będzie transmitowana przez TVP Sport.

Damian Jonak urodził się we Włoszczowie, a wychował w Bytomiu. Po roku trenowania judo, w wieku 10 lat rozpoczął treningi bokserskie w Szombierkach Bytom. W seniorach trenował w BKS Imex Jastrzębie prowadzony przez Zbigniewa Kickę i Fiodora Łapina oraz w Walce Zabrze pod skrzydłami Krzysztofa Tabaka. Stoczył 168 walk amatorskich, z czego wygrał 153. Dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza Polski kadetów i juniorów. Następnie dwa razy został młodzieżowym mistrzem Polski wagi lekkośredniej. Jego największym sukcesem na ringu amatorskim jest zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy Juniorów w kategorii 67 kg. Większość wygranych walk zakończył przed czasem. W lutym 2006 roku rozpoczął karierę zawodową. Na swoim koncie ma wygrane walki na ringach zagranicznych: USA, Niemcy, Austria. W 2007 roku został Młodzieżowym Mistrzem Świata federacji WBC (waga: junior średnia), rok później - Mistrzem Krajów Nadbałtyckich federacji WBC (waga: junior średnia). Na swoim koncie ma też tytuł Mistrza Świata federacji IBC (waga: junior średnia) i Mistrza Intercontinental federacji WBA (waga: junior średnia).

www.tysol.pl

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.