Menu

Solidarność z TAURON Wydobycie pisze do ministra Sasina

Przedstawiciele NSZZ „Solidarność” w TAURON Wydobycie SA z niepokojem przyglądają się bierności Ministerstwa Aktywów Państwowych w sprawie dalszego funkcjonowania spółki. Trzeciego listopada wystosowali pismo do wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

W piśmie zarzucają szefostwu TAURON Polska Energia SA (TPE) brak jakiejkolwiek odpowiedzi na dotychczasowe pisma kierowane do Zarządu TPE. – W związku z brakiem odpowiedzi na pisma kierowane zarówno do Zarządu TAURON Polska Energia SA, jak i do Pana Premiera oraz niepokojącymi informacjami prezentowanymi w mediach, dotyczącymi bezwarunkowego wydzielenia od początku 2022 roku aktywów węglowych poza macierzyste grupy energetyczne, a także nawiązując do pisma Sygnatariuszy Umowy Społecznej z dnia 2 listopada 2021 roku, domagamy się niezwłocznego spotkania z Panem Premierem w temacie gwarancji dalszego funkcjonowania spółki TAURON Wydobycie – piszą związkowcy.

W dokumencie NSZZ „Solidarność” TAURON Wydobycie przypomina deklaracje samego premiera, jak również byłego wiceministra odpowiedzialnego za górnictwo Artura Sobonia, iż do momentu zakończenia negocjacji pomiędzy ministerstwem a Komisją Europejską aktywa węglowe nie zostaną wydzielone. – Mając na uwadze składane deklaracje, niepokojące są dotychczasowe działania TAURONU Polska Energia SA stwarzające duże zagrożenie dla dalszego funkcjonowania – piszą zaniepokojeni przedstawiciele NSZZ „Solidarność” w TAURON Wydobycie.

Na koniec związkowcy informują premiera, że wszelkie próby wydzielenia aktywów węglowych z Grupy TAURON przed realizacją wcześniejszych deklaracji spotkają się ze zdecydowanym sprzeciwem i zostaną potraktowane jako działanie wbrew interesowi społecznemu, co zmusi ich do podjęcia radykalnych kroków.

www.tysol.pl
 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.